Martinsville przedostatnim przystankiem w sezonie NASCAR Cup Series. Gdzie obejrzeć wyścig?

  • Telewizja
Autor: rafs

Sezon NASCAR Cup Series zbliża się do końca. Przedostatni wyścig odbędzie się na owalu w Martinsville. Wydarzenie pokaże polski kanał Motowizja. 

To najkrótszy tor w kalendarzu pucharowej serii NASCAR i dodatkowo jeden z najtrudniejszych technicznie. Długie proste, ciasne i wolne zakręty to czynniki generujące ogromną ilość bezpośredniej i kontaktowej walki. Dodatkowo poprawiony pakiet na krótkie owale powinien jeszcze powiększyć ilość emocji.

Kto powalczy o awans do Championship 4?

Walka o finał będzie trudna dla Denny’ego Hamlina. Kierowca,pochodzący ze stanu, w którym znajduje się Martinsville Speedway nie ukończył poprzedniej rywalizacji na torze w Miami. Z tego powodu dość poważnie osunął się w klasyfikacji generalnej i zajmuje dopiero siódme miejsce. Prócz niego w strefie spadkowej jest jeszcze Chris Buescher, Martin Truex Jr i Tyler Reddick. To ci kierowcy muszą mieć się na baczności. Duża zdobycz punktowa lub zwycięstwo to dla tej czwórki praktycznie jedyna szans na awans do finału.

Gdzie transmisja wyścigu NASCAR z Martinsville?

Wyścig na torze w Martinsville rozpocznie się w niedzielę, 29 października o godzinie 19:00. Transmisję z niego przeprowadzi Motowizja. Rywalizację skomentują Szymon Tworz i Michał Budziak. Stacja zapowiada konkurs, w którym będzie do wygrania model samochodu NASCAR w skali 1:24.