Marzena Suchan przechodzi z Interii do Wirtualnej Polski

  • Internet
  • WP
Autor: mbog

Od poniedziałku, 3 sierpnia szefową Strony Głównej WP będzie Marzena Suchan. Dziennikarka wcześniej pracowała w Grupie Ringier Axel Springer Polska oraz Interii.

Do obowiązków Marzeny Suchan należeć będzie m.in. współpraca z redakcjami Wirtualnej Polski w zakresie publikacji materiałów, monitorowanie planowania treści i statystyk, dystrybucja ruchu oraz doradztwo w zakresie planowania prac zespołu Strony Głównej WP. Marzena Suchan będzie również współodpowiedzialna za prace nad kierunkami rozwoju portalu i konsultacje w zakresie produkcji kontentu.

Wirtualna Polska i ja po prostu do siebie pasujemy. Mamy wieloletnie doświadczenie w dziennikarstwie online, a pomysłów, zapału i apetytu na sukces nam nie brakuje. Jestem pewna, że wraz ze świetnym zespołem, do którego dołączam, każdego dnia będziemy tworzyć stronę jeszcze bliższą milionom Internautów – mówi Marzena Suchan.

Do Wirtualnej Polski przechodzi z Grupy Interia, gdzie była dyrektorem serwisów informacyjnych. Wcześniej przez 18 lat pracowała w Grupie RAS Polska, w której zaczynała jako redaktor prowadzący Onet Wiadomości. Następnie pełniła rolę team leadera ds. multimediów i wydawcy serwisów regionalnych. W 2013 roku została redaktor naczelną serwisów informacyjnych. Przed pracą w Oncie, doświadczenie dziennikarskie zdobywała m.in. w Radiu Kraków.

W Onecie współprowadziła cykl wywiadów pod nazwą „Ustalmy jedno”. Jej gośćmi byli między innymi prezydent Andrzej Duda, profesor Philip Zimbardo, Zbigniew Ziobro, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Władysław Kosiniak-Kamysz, Bogdan Zdrojewski i Robert Biedroń. Prowadziła również zajęcia dotyczące mediów elektronicznych w SWPS.