„Mask Singer” wiosną w TVN

mtom

TVN pokaże na wiosnę polską edycję formatu „The Masked Singer”. To południowokoreańskim format, w którym celebryci zaśpiewają polskie i zagraniczne przeboje, ukrywając swój wizerunek przy pomocy strojów.

W programie weźmie udział dwunastu uczestników. Każdy z nich otrzyma indywidualne przebranie, które ukryje ich prawdziwą tożsamość. Punktem kulminacyjnym każdego odcinka będzie zdjęcie maski przez jedną z postaci. Dopiero wtedy widzowie dowiedzą się, która znana osoba kryła się pod maską. Jak zapowiada nadawca, personalia uczestników mają być chronione przy pomocy rygorystycznych procedur.

Zasady programu „Mask Singer”

Muzyczne występy oglądają widzowie, publiczność w studio i czterech tzw. „detektywów”. Ci ostatni prowadzą śledztwo, zadają uczestnikom pytania i typują, kto ich zdaniem kryje się pod maską. Starają się też rozszyfrować tropy, pojawiające się w filmach, przed występami gwiazd. Wskazówki dotyczące zamaskowanych postaci pomogą tym, którzy dobrze znają życiorysy osób z pierwszych stron gazet. W każdym odcinku publiczność i „detektywi” głosują na najlepszy występ. Uczestnik z najmniejszą liczbą głosów ujawnia swoją tożsamość, zdejmując maskę. Przy wtórze okrzyków „zdejmij maskę!”, gwiazda odsłania swoją twarz. Zwycięzcą programu zostaje uczestnik, którego personalia najdłużej pozostaną tajemnicą. Nagrodą jest statuetka Złotej Maski.

Nowe show TVN oparte jest na południowokoreańskim formacie „King of Mask Singer”. Polską wersję na zlecenie TVN Grupa Discovery produkuje FremantleMedia Polska. O rozpoczęciu prac nad tym formatem w Polsce poinformował w grudniu zeszłego roku portal Pomponik.pl. Własną edycję „Mask Singer” można obejrzeć również m.in. w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Czechach.