Ruszają castingi do piątej edycji kulinarnego show „MasterChef Junior”

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

11 października ruszył casting do nowej edycji programu „MasterChef Junior”. Już po raz piąty Anna Starmach, Mateusz Gessler i Michel Moran będą poszukiwać najlepszego młodego kucharza.

Telewizja TVN poszukuje utalentowanych młodych kucharzy w wieku od 8 do 13 lat. Aby wziąć udział w castingu, należy wypełnić specjalną ankietą dostępną na stronie internetowej programu. Kandydat musi między innymi wysłać zdjęcie potrawy oraz odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących umiejętności kulinarnych.

Precastingi odbędą się kolejno w Krakowie (3 listopada), Wrocławiu (5 listopada), Poznaniu (7 listopada) i Warszawie (9 listopada).

5 lat temu, kiedy zaczynaliśmy produkcję „MasterChefa Juniora”, baliśmy się, że w Polsce nie ma jeszcze dzieci, które dobrze gotują. Wszystkie cztery edycje programu udowodniły nam, że młodym kucharzom fantazji i umiejętności pozazdrościć może niejeden dorosły. W programie jest mnóstwo szkoleń, których nie widzimy na antenie, więc dzieci przeżywają nie tylko przygodę swojego życia, ale mają też porządną szkołę gotowania. Poprzedni sezon był dla nas przełomowy, bo ulubiona jurorka dzieci, Ania Starmach, sama urodziła córeczkę miesiąc przed rozpoczęciem programu i nie mogła być na wszystkich nagraniach. Teraz będzie z nami cały czas, w dodatku obiecuje, że przetestowała zupełnie nowe smaki – powiedziała Ewa Leja, producentka programu.

Zwycięzca piątej edycji otrzyma tytuł MasterChefa Juniora, czek na 15 tysięcy złotych oraz voucher na wycieczkę marzeń. Młodych kucharzy bez zmian oceniać będą Anna Starmach, Mateusz Gessler i Michel Moran. Dotychczas kulinarne show telewizji TVN wygrali: Natalia Paździor, Julia Cymbaluk, Bartosz Kwiecień i Paulina Foremny.

Producentem „MasterChefa Juniora” jest Endemol Shine Polska.