Mateusz Czmiel reporterem RMF FM we Wrocławiu

  • Radio
  • Grupa RMF
Autor: mbog

Mateusz Czmiel został reporterem radia RMF FM na Dolnym Śląsku. Wcześniej pracował między innymi w Gazecie Wyborczej oraz telewizji Echo24.

Mateusz Czmiel przez wiele lat był rzecznikiem prasowym w Towarzystwie Opieki nad Zwierzętami we Wrocławiu. Następnie dołączył do wrocławskiej redakcji Gazety Wyborczej. W 2016 roku został reporterem i prezenterem w lokalnej telewizji Echo24, pracował w niej od początku istnienia stacji. Na początku 2018 roku dziennikarz powrócił do TOZ we Wrocławiu – ponownie był rzecznikiem prasowym.

Od marca 2019 roku Czmiel jest reporterem Grupy RMF we Wrocławiu. Jego relacje można usłyszeć w Faktach RMF FM, a także na antenie Radia Gra Wrocław i RMF Maxxx Dolny Śląsk.

Logo RMF FM

RMF FM

Ogólnopolska stacja radiowa uruchomiona 15 stycznia 1990 roku. Początkowo retransmitowała sygnał francuskiego Fun Radio. Założycielem i pierwszym prezesem radia był Stanisław Tyczyński. Rozgłośnia nadaje w formacie AC (Adult Contemporary) – na antenie pojawiają się różne gatunki muzyki, od lat 70. po współczesne.