Matteo Bocelli, Sara James i Krystian Ochman gośćmi specjalnymi 12. edycji „The Voice of Poland”

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mtom

W sobotę, 4 grudnia TVP2 pokaże finał 12. edycji „The Voice of Poland”. Gościem specjalnym będzie m.in. syn legendarnego tenora Andrei Bocellego. Transmisja finału od 20:00.

Matteo Bocelli zaśpiewa singiel „Solo” zwiastujący jego debiutancki album, który zostanie wydany w 2022 roku. Utwór ten jest dziełem producenta Jesse Shatkin, który tworzył przeboje takim gwiazdom jak m.in. Sia, Kelly Clarkson i Jennifer Lopez. Międzynarodowy rozgłos zyskał w 2018 roku za sprawą utworu „Fall On Me”, który zaśpiewał w duecie z ojcem. Utwór pojawił się na albumie Andrei „Si” i znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu „Dziadek do orzechów. Cztery królestwa”. W kwietniu 2021 roku zaśpiewali wspólnie podczas wielkanocnego koncertu „Cud Życia” emitowanego w TVP1.

Na scenie zaśpiewa również Sara James – zwyciężczyni „The Voice Kids”, która w grudniu będzie reprezentowała nasz kraj w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Paryżu. James wygrała finałowy odcinek programu „Szansa na Sukces” – format pełnił rolę krajowych eliminacji do „Eurowizji Junior”. Utwór, który będzie wtedy reprezentował Polskę to „Somebody”.

Oprócz tego, na scenie zobaczymy Krystiana Ochmana, zwycięzca 11. edycji „The Voice of Poland”. Ochman w swojej twórczości łączy brzmienie śpiewu klasycznego z repertuarem rozrywkowym. We wrześniu 2021 otrzymał Nagrodę Publiczności w koncercie „Premiery” na 58. Festiwalu w Opolu. 19 listopada wydał swój debiutancki album pt. „Ochman”.

Kto powalczy w finale 12. edycji „The Voice of Poland”?

W najbliższą sobotę poznamy zwycięzcę lub zwyciężczyni 12. edycji „The Voice of Poland”. Nagrodą jest 50 tysięcy złotych i możliwość podpisania kontraktu płytowego. O miano najlepszego głosu w Polsce walczyć będą: Marta Burdynowicz z drużyny Justyny Stoczkowskiej, Rafał Kozik z teamu Sylwii Grzeszczak, Wiktor Dyduła od Tomsona i Barona oraz Bartosz Madej, którego trenerem jest Marek Piekarczyk. Finaliści zaśpiewają nie tylko solo, ale także w duetach ze swoimi trenerami. O zwycięzcy zdecydują widzowie biorący udział w głosowaniu SMS. Transmisja finałowego odcinka w sobotę, 4 grudnia od 20:00 w Dwójce.