Max Verstappen i Viaplay ogłosili współpracę

  • Internet
  • Serwisy wideo
  • Viaplay
Autor: rafs

Mistrz świata Formuły 1 w 2021 roku, Max Verstappen i Viaplay ogłosili wieloletnią współpracę. Będą współtworzyć treści dla transmisji Viaplay w krajach, gdzie pokazują Formułę 1. Od 2023 roku będzie wśród nich Polska.

Viaplay dzięki temu pokaże programy dokumentalne i treści podczas weekendów wyścigowych z mistrzem świata w roli głównej. Max Verstappen oprócz zdobycia mistrzostwa świata w 2021 roku został sportowcem Holandii za 2021 rok. Dodatkowo do zespołu międzynarodowych ekspertów Viaplay dołączy Jos Verstappen, ojciec pierwszego holenderskiego mistrza świata F1, a także były kierowca królewskiej kategorii wyścigów samochodowych.

Oczekuję na współpracę z Viaplay, jako nasza ambicja by być najlepszym w tym miejscu. Świetnym będzie współpracować z reporterami Viaplay na torze jak David Coulthard, Mika Hakkinen i Tom Kristensen. Jestem przekonany, że ich doświadczenie jako czołowych kierowców w przeszłości będzie świetnym dodatkiem. Viaplay może być nowe dla holenderskich widzów, ale jest udowodnionym serwisem streamingowym na świecie. Będzie niesamowitym, że będę mógł dotrzeć do rzeszy fanów z wyjątkowym kontentem, który razem stworzymy powiedział Max Verstappen, mistrz świata Formuły 1 w 2021 roku.

 

Współpraca z Maxem Verstappenem pokazuje siłę naszego zaangażowania w Formułę 1. Viaplay opakowuje ten fantastyczny sport w sposób, który nie jest dostępny nigdzie indziej. Na to składa się najlepsze studio, dostęp do kierowców i talentów na antenie. Nimi są Mika Hakkinen, David Coulthard i Tom Kristensen. W dodatku będzie ekskluzywny kontent od Maxa, który zabierze widzów do środka najszybszego show na świecie tak, jak nikt wcześniej tego nie zrobił – powiedział Peter Nørrelund, NENT Group Chief Sports Officer.

Viaplay pokaże Formułę 1 w Holandii, w Polsce od 2023 roku

Viaplay od 2022 roku przejmuje prawa do pokazywania Formuły 1 w Holandii. Wcześniej F1 transmitowało Ziggo Sport, które w ostatni weekend sezonu 2021 zanotowało rekord oglądalności, gdy Verstappen zdobywał mistrzostwo świata. Viaplay uruchomi swoją platformę na rynku holenderskim we wtorek, 1 marca. Filmy, seriale, a także sport jak Bundesliga, dart od PDC czy Formuła 1 będzie dostępna w cenie 13,99 € (na poniedziałek, 10 stycznia 2022 roku jest to 63,48 zł).

Viaplay pokazuje Formułę 1 od lat na rynku skandynawskim, to jest w Danii, Finlandii, Norwegii, Szwecji, a także na rynku bałtyckim, czyli w Estonii, Łotwie i Litwie. W Polsce Viaplay będzie nadawcą Formuły 1 od sezonu 2023. Widzowie bez pakietu Total otrzymają dostęp do 4 wyścigów w sezonie.  Sezon 2022 jest ostatnim, który w Polsce będzie transmitowało Eleven Sports.