Mecz Polski z Mołdawią, starcia w grupach F i C

  • Sportlight
Autor: rafs

W tym Sportlighcie Polacy grają z Mołdawią, Belgowie ze Szwedami, a Anglia gra u siebie z Włochami.

Piłka nożna, eliminacje EURO 2024

Mecz Polska vs. Mołdawia (niedziela, 20:35 w TVP2, TVP Sport i w Polsacie Sport Premium 1)

Roberta Lewandowskiego zabraknie w tym meczu, fot. YT TVP Sport

Przedostatni mecz Polaków w tych eliminacjach. Będzie to niewątpliwie czas ważnych decyzji. Rywalami na Stadionie Narodowym będą reprezentanci Mołdawii. W meczu rozegranym w Kiszyniowie podopieczni wówczas Fernando Santosa się skompromitowali, przegrywając 2:3, mimo że prowadzili po pierwszej połowie 2:0. Teraz przed reprezentacją Michała Probierza zadanie zdobycia trzech punktów, które mogą być bardzo ważne w kontekście awansu na mistrzostwa Europy. Istotne będzie to, jak Polska wyjdzie z meczu z Wyspami Owczymi i czy wciąż będą szanse na awans bezpośredni. Zadanie będzie ciut trudniejsze przez to, że Robert Lewandowski doznał kontuzji i nie zagrał zarówno z Farerami, jak i nie zagra z Mołdawią. Polska podczas tego meczu wybierze, czy zagra bezpośrednio na ME, czy postara się w barażu przez Ligę Narodów.

Piłka nożna, eliminacje EURO 2024

Mecz Belgia vs. Szwecja (poniedziałek, 20:35 w Polsacie Sport)

fot. Royal Belgian Football Association

Belgia zagra u siebie ze Szwedami. Będzie to walka lidera grupy F z trzecią drużyną. Szwedzi mają nikłe szanse na awans bezpośredni, bo tylko seria porażek Austrii mogłaby ich uratować. Belgowie są zdecydowanymi faworytami tego spotkania i na pewno będą chcieli wykorzystać okazję do powiększenia dorobku punktowego i, być może, przypieczętowania awansu do mistrzostw Europy.

Piłka nożna, eliminacje EURO 2024

Mecz Anglia vs. Włochy (wtorek, 20:35 w TVP Sport i Polsacie Sport)

fot. YT TVP Sport

W siódmej kolejce Anglicy zagrają na Wembley z Włochami. Będzie to kolejna już powtórka finału mistrzostw Europy z 2021 roku. Tym razem sytuacja jest jednak zupełnie inna. Włosi walczą o przetrwanie w grupie C, gdzie mają identyczny dorobek punktowy, co Ukraińcy i Macedończycy. Każdy ma szansę na awans, jednak wygrana Włochów na trudnym, angielskim terenie może ich przybliżyć o krok do awansu bezpośredniego na EURO.