Michał Adamczyk znika z anten TVP

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Pracownik Telewizji Polskiej, gospodarz „Wiadomości”, Michał Adamczyk znika z wizji.

Szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, który prowadzi programy „Wiadomości” oraz „Strefa starcia” znika z anten mediów publicznych. Możliwe, że jego posada szefa agencji skupiającej redakcje programów informacyjnymi w polskiej telewizji jest również zagrożona. Adamczyk w przesłanym oświadczeniu do portalu wPolityce.pl poinformował, że złożył wniosek o urlop i oddał się do dyspozycji zarządu TVP.

Adamczyk stosował przemoc wobec partnerki – publikacja Onetu

Zawieszenie Michała Adamczyka ma najpewniej związek z tekstem Mateusza Baczyńskiego opublikowanego w czwartek, 7 września na łamach Onetu. W artykule można przeczytać, że obecny prezenter TVP miał bić swoją kochankę w czasach, gdy pracował w telewizji TVN jako reporter „Faktów” z Trójmiasta. Nękał ją i jej męża, groził ponadto śmiercią, nasłaniem rosyjskiej mafii i wysyłał obraźliwe wiadomości SMS.

Sąd orzekł o winie Adamczyka, ale z uwagi na uprzednią niekaralność umorzył postępowanie, wyznaczył dwuletni okres próby i zobowiązał go do wpłacenia 1500 złotych na fundację „Daj Szansę”. W przekazanym oświadczeniu do portalu wPolityce.pl, pracownik TVP zaprzecza temu, że takowe czyny miały miejsce. Jednocześnie wymierzył już kroki prawne wobec Onetu.

Przypomnijmy za portalem Onet, że w lipcu br. Adamczyk zakończył współpracę TVP Info z Jarosławem Jakimowiczem. W uzasadnieniu podkreślił, że dotyczy to nieprzyzwoitych zachowań aktora szczególnie wobec pracujących w telewizji informacyjnej kobiet. Jego zachowanie miało odbiegać od standardów Telewizji Polskiej.

Niewłaściwe zachowania w TVP?

Sprawę Michała Adamczyka skomentowała Karolina Pajączkowska, dziennikarka, która przez kilka lat współpracowała z Telewizją Polską. W serwisie X poinformowała, że jest „w posiadaniu nagrań i e-maili z udziałem p. Michała A.”. Pajączkowska w ten sposób odniosła się do swojego komentarza na temat artykułu Onetu.

Brawo Onet. Tylko nie rozumiem dlaczego w tekście użyto słowa mroczna „przeszłość”. Czyżby mrok znikał z człowieka z wiekiem? – napisała Karolina Pajączkowska w serwisie X.