Michał Narkiewicz-Jodko nowym dyrektorem radiowej Trójki. Jakub Strzyczkowski odwołany

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: mbog

20 sierpnia Polskie Radio poinformowało o odwołaniu dotychczasowego dyrektora radiowej Trójki – Jakuba Strzyczkowskiego. Na stanowisku zastąpił go Michał Narkiewicz-Jodko, szef Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

Michał Narkiewicz-Jodko w przeszłości pracował między innymi w Telewizji Polskiej, Mastermind Media oraz w spółce Grupy ZPR Media. Od czerwca 2020 roku był Dyrektorem Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

 

Jakub Strzyczkowski był dyrektorem Programu 3 Polskiego Radia od maja 2020 roku. Został powołany na to stanowisko po fali odejść ze stacji spowodowanej złożeniem wypowiedzenia umowy przez Marka Niedźwieckiego. Dziennikarz odszedł z radia z powodu unieważnienia notowania „Listy Przebojów Programu Trzeciego”, w którym wygrał utwór Kazika – „Twój ból jest lepszy niż mój”.

Jak poinformował portal Press.pl, Jakub Strzyczkowski został odwołany z funkcji dyrektora „z powodu naruszeń regulaminu i procedur wewnętrznych Spółki oraz przekraczania kompetencji i pełnomocnictw”. Portal informuje również, że nowy dyrektor wycofał emisję dzisiejszego wydania popołudniowej audycji „Zapraszamy do Trójki”.

 

Po godzinie 16:00 na antenie radiowej Trójki pojawił się Jędrzej Kodymowski.

 

Prezesem Zarządu Polskiego Radia jest Agnieszka Kamińska.