Michał Wiraszko z autorską audycją w Radio 357

mtom

Od wtorku, 5 kwietnia br. Michał Wiraszko prowadzi autorska audycje muzyczną w Radiu 357. Zastapił tym samym Krzysztofa Zalewskiego, który dotychczas był gospodarzem wtorkowego pasma muzycznego.

Michał Wiraszko jest wokalistą i gitarzystą poznańskiego zespołu „Muchy”, z którym związany jest od początku powstania grupy. Pełni funkcje dyrektora artystycznego Jarocin Festiwal. Jak zapowiedział artysta, będzie gospodarzem wtorkowych audycji do października. Latem 2021 roku pojawiał się gościnnie w tym samym paśmie o tytule „Od słowa do słowa”.

Debiutancki album zespołu „Muchy” pt. „Terroromans” zdobył tytuł „Płyty Roku” przez słuchaczy Programu Trzeciego Polskiego Radia. Zespół zdobył także tytuł „Zespołu Roku 2007” Trójki. Ich najnowszy album „Szaroróżowe” został wydany w lipcu 2021 roku. Singlem promującym to wydawnictwo był utwór o tym samym tytule.

W przeszłości Wiraszko prowadził autorską audycję „Pierwsza planeta od słońca” w Radiu Merkury.

Autorskie pasmo muzyczne w 357

Od poniedziałku do czwartku o godzinie 16:00 emitowane są autorskie audycje artystów, którzy na antenie prezentują swoje muzyczne propozycje. Wśród grona artystów znajdują się obecnie: Daga Gregorowicz, Michał Wiraszko, Paweł Leszoski i Tomasz Organek. Z racji m.in. tras koncertowych pojawiają się zmiany gospodarzy audycji. W przeszłości swoją audycję prowadziła Daria Zawiałow oraz Krzysztof Zalewski.