Mikołaj Sokół skomentuje wyścig NASCAR Cup Series. Kiedy transmisja?

  • Telewizja
Autor: rafs

Ważna informacja dla fanów wyścigów w Polsce.

Mikołaj Sokół po raz kolejny skomentuje wyścig serii pucharowej NASCAR w Motowizji. Poprzednim razem dziennikarz był obecny na antenie stacji podczas rundy serii na torze Circuit of the Americas w Austin w Teksasie w marcu. Teraz znany komentator Formuły 1 będzie gościem transmisji wyścigu NASCAR na torze Watkins Glen. Ścigała się na nim w latach 70. F1. Seria stock carów ściga się jednak na krótszej wersji toru.

Gdzie oglądać NASCAR Cup Series w Polsce?

NASCAR Cup Series można oglądać w Polsce na antenie Motowizji. Stacja jest dostępna między innymi w ofercie platformy Canal+, a w Internecie w ramach usługi Player. Transmisja z wyścigu na torze Watkins Glen będzie w niedzielę, 20 sierpnia od godziny 21:00. Skomentują go Szymon Tworz, Michał Budziak i wspomniany już Mikołaj Sokół. Stacja również pokaże wyścigi na drogowej wersji toru Indianapolis Motor Speedway (niedziela, 13 sierpnia o 20:30), a także na torze Daytona (noc z soboty na niedzielę 26/27 sierpnia, 1:00).

Ostatnie wyścigi Cup Series przed play-offami

Pucharowa seria NASCAR zbliża się do końca sezonu zasadniczego. Po dwóch nadchodzących wyścigach na torach drogowych i jednym na Daytona International Speedway rozpocznie się tegoroczna faza playoffs. Szans na zwycięstwa jest zatem mało, a tory drogowe budują dodatkową trudność w wywalczeniu sobie awansu do fazy decydującej o mistrzostwie serii. Na drogowej konfiguracji Indianapolis Motor Speedway w dwóch poprzednich sezonach na tym klasycznym torze wygrywali AJ Allmendinger i Tyler Reddick. Do stawki NASCAR podczas tego wyścigu powróci gwiazda z Nowej Zelandii, a więc Shane Van Gisbergen. Zwycięzca rywalizacji z Chicago wystartuje w NASCAR po raz drugi w karierze. Obok Gisbergena na torze pojawi się inny kierowca Supercars Brodie Kostecki, a także mistrz świata Formuły 1 Jenson Button i Kamui Kobayashi. Na torze Watkins Glen triumfował Kyle Larson, a w wyścigu na torze Daytona triumfował Austin Dillon, uzupełniając stawkę playoffs.