„Miłość i przeznaczenie” nowym tureckim serialem TVP2

mtom

Od piątku, 3 grudnia TVP2 rozpocznie emisję tureckiego serial obyczajowy „Miłość i przeznaczenie”. Produkcja ta będzie emitowana od poniedziałku do piątku o godzinie 17:15.

Serial będzie emitowane w paśmie dotychczas zajmowanym przez telenowelę „Promyk nadziei”. Pierwszy sezon liczy 12 odcinków. „Miłość i przeznaczenie” emituje również kodowany kanał Novelas+ dostępny m.in. w Platformie Canal+. Serial w przeszłości emitował również TV Puls

Akcja serialu osadzona jest we współczesnej Turcji, gdzie żyje główna bohaterka Zeynep. Kiedy miała 7 lat jej ojciec za zgodą Sakine, biologicznej matki, oddał dziewczynkę na wychowanie. Dzięki temu Zeynep mogła pójść do szkoły i mieć godne życie. Sakine pracuje jako sprzątaczka w domu przybranych rodziców Zeynep. Nermin i Ekrem są dobrze wykształceni i należą do wyższych sfer. Nikt z ich środowiska nie domyśla się, że Zeynep nie jest ich prawdziwą córką.


Dziewczyna spotyka się z pochodzącym z zamożnej rodziny Farukiem. Wkrótce przyjmuje jego oświadczyny, jednak sprawy zaczynają się komplikować, kiedy biologiczna matka Zeynep postanawia wyswatać córkę z Mehdim, jej dawnym znajomym z sąsiedztwa.

Streszczenie pierwszego odcinka „Miłość i przeznaczenie” (Doğduğun ev kaderindir)

fot. TVP

Zejnep z powodu uszkodzonej opony przypadkowo trafia do warsztatu samochodowego w dzielnicy, w której kiedyś mieszkała. Tam poznaje właściciela zakładu, Mehdiego. Nieznajomi są sobą oczarowani. Tymczasem matka mężczyzny aktywnie poszukuje mu żony. Kobieta prezentuje mu kilka kandydatek. Jedną z nich okazuje się Zejnep, która lata temu mieszkała w ich sąsiedztwie i jest siostrą kolegi Mehdiego.

Twarze znane z innych tureckich telenowel

W obsadzie serialu jest wiele aktorów znanych polskim widzom z innych tureckich produkcji emitowanych w TVP: Zeynep gra Demet Özdemir, która występowała w „Wymarzonej miłości”, w Barisa wciela się Engin Öztürk, doskonale znany z roli księcia Selima we „Wspaniałym stuleciu”. Poza nimi w serialu zobaczymy m.in. İbrahima Çelikkola, Zeynep Kumral czy Elif Sönmez.

Serial po premierze w telewizji dostępny również online w serwisie vod.tvp.pl. Nadawca w chwili obecnej nie przewidział powtórek.