Miniserial „I Am the Night” od 16 września na TNT

  • Telewizja
Autor: mbog

TNT pokaże miniserial „I Am the Night”. Produkcja opowiada o nastolatce, która zrobi wszystko, aby poznać prawdę o swojej przeszłości. Twórcy serialu zainspirowali się prawdziwymi wydarzeniami z życia Fauny Hodel.

Inspirowany faktami miniserial „I Am the Night” opowiada historię nastolatki – Fauny Hodel (India Eisley), która zaraz po urodzeniu została oddana do adopcji. Dziewczyna wiedzie spokojne życie na przedmieściach Reno w Nevadzie i jest w gruncie rzeczy pogodzona z faktem, że nic nie wie o swoim pochodzeniu. Pewnego dnia dokonuje jednak odkrycia, które sprawia, że zaczyna wszystko kwestionować. Fauna ze wszelką ceną próbuje poznać historię własnych narodzin. Na swojej drodze spotyka reportera (Chrisa Pine), którego prześladuje sprawa sprzed lat. Wspólne poszukiwania coraz bardziej zbliżają ich do niesławnego ginekologa z Los Angeles, doktora George’a Hodela (Jefferson Mays), który znany jest w mrocznych kręgach Hollywood.

W serialu wystąpili także: Leland Orser jako Peter Sullivan, Yul Vazquez jako Billis, Dylan Smith jako Sepp, Golden Brooks jako Jimmy Lee, Justin Cornwell jako Terrence Shye, Jay Paulson jako Ohls oraz Connie Nielse jako Corinna Hodel. Produkcję wyreżyserował Patty Jenkins („Wonder Woman”, „Monster”) na podstawie scenariusza autorstwa pisarza Sama Sheridana („A Fighter’s Heart”, „The Disaster Diaries”). Za produkcję serialu odpowiada Studio T należące do spółki Turner.

Dwa pierwsze odcinki „I Am the Night” pojawią się 16 września na TNT. Emisja miniserialu w poniedziałki o godzinie 21:00. Pierwszy sezon liczy sześć odcinków.

Logo TNT

TNT

Stacja telewizyjna pokazująca kultowe filmy i seriale. TNT rozpoczęło nadawanie w Polsce w październiku 2015 roku. Właścicielem stacji jest Turner Broadcasting System, nadawca między innymi Cartoon Network i Boomerang.