„Misja Skarb” od 12 kwietnia w Fokus TV

rafs

Od czwartku, 12 kwietnia Fokus TV rozpocznie emisję autorskiego programu „Misja Skarb”, w którym trójka bohaterów będzie prezentować lokalne zabytki historyczne w różnych miejscach Polski. Program będzie nadawany w każdy czwartek o godzinie 22:00.

Bohaterami nowej produkcji Fokus TV są Killer (Michał), Prospektor (Dawid) i Mario (Mariusz). Widzowie zobaczą poszukiwania znalezisk archeologicznych na terenie Polski. Ich największe osiągnięcia to m.in: odnalezienie masowych grobów żołnierzy Armii Krajowej w Puszczy Kampinoskiej; odnalezienie wraku radzieckiego samolotu z 1945 roku w rzece pod Wyszogrodem; odkrycie tuneli templariuszy w miejscowości Ptkanów czy bulli Papieża Jana XXIII z 1610 roku.

Wszystkie znaleziska w programie „Misja Skarb” będą dokonywane na oczach widzów. W pierwszych odcinkach będzie można zobaczyć poszukiwania skarbu w miejscowości Brzezie. Mieścił się tam średniowieczny dwór. Widzowie odkryją także tajemnicę Pałacu w Czyżowie. Michał, Dawid i Mariusz będą poszukiwać depozytu armii generała Józefa Hallera oraz tajemniczego grobowca rodziny Ossolińskich.