Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn 2024. Gdzie obejrzeć transmisje?

  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

Już w środę, 10 stycznia rozpoczynają się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej.

Transmisje z wydarzenia odbywającego się w Niemczech pokażą kanały Eurosportu (najważniejsze mecze), Eurosport Extra w Playerze (wszystkie mecze) oraz darmowy kanał Metro. To na jego antenie będą nadawane wszystkie mecze reprezentacji Polski podczas turnieju. Stacja wyemituje również bez dodatkowych opłat półfinały i finał turnieju. Do tego zobowiązuje ich rozporządzenie KRRiT dotyczące ważnych wydarzeń sportowych.

Rywale Polski podczas mistrzostw turnieju

Mistrzostwa Europy to pierwszy wielki test reprezentacji Polski pod wodzą Marcina Lijewskiego. Obecny selekcjoner biało-czerwonych przez lata był gwiazdą na boisku – w 2007 roku zdobył wicemistrzostwo świata, a w 2009 roku brązowy medal mistrzostw świata. Już 11 stycznia „Szeryf” poprowadzi kadrę w pierwszym meczu mistrzostw Europy. Polacy, którzy znaleźli się w grupie D, zagrają kolejno z Norwegią, Słowenią (13 stycznia) i Wyspami Owczymi (15 stycznia). Awans do drugiej fazy grupowej uzyskają dwa najlepsze zespoły.

Eksperci Eurosportu podczas mistrzostw Europy. Oferta online

Wydarzenia w Niemczech relacjonował będzie Łukasz Lasia. Walkę o tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu, a także przepustkę na igrzyska olimpijskie w Paryżu komentować będą Iwona Niedźwiedź, Tomasz Gębala, Piotr Karpiński, Michał Wszołek, Michał Świrkula i Krzysztof Bandych.

W środę na kanale YouTube Eurosportu opublikowany zostanie kolejny odcinek Podcastu Eurosportu, w którym gościem Piotra Karpińskiego jest trener reprezentacji Polski w piłce ręcznej mężczyzn Marcin Lijewski. Przez całe mistrzostwa na stronie eurosport.pl oraz w mediach społecznościowych stacji publikowane będą wywiady, artykuły i najlepsze akcji turnieju.