Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym na żywo w Sportklubie

  • Telewizja
Autor: mbog

Na przełomie lutego i marca w Białymstoku odbędą się finały Indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Transmisje z tego wydarzenia przeprowadzi telewizja Sportklub.

Stolica Podlasia już po raz czwarty w historii gościć będzie finały krajowego czempionatu w tenisie stołowym. Wcześniej seniorskie mistrzostwa Polski rozgrywane były tu w 1963, 2008 i 2011 roku. Rozgrywana na przełomie lutego i marca impreza będzie 88. edycją mistrzostw i pierwszą transmitowaną przez Sportklub. Stacja pokaże na żywo wszystkie decydujące o medalach mecze, zaplanowane na sobotę i niedzielę. Pierwszego dnia będą to wszystkie ćwierćfinały singla i półfinały miksta, a drugiego – finały gier pojedynczych i deblowych.

W rywalizacji kobiet o miejsce na najwyższym stopniu podium walczyć powinny Natalia Partyka i Natalia Bajor. Obie zawodniczki świetnie się znają, wielokrotnie rywalizowały ze sobą przy tenisowym stole, choćby przy okazji dwóch ostatnich finałów mistrzostw Polski. Z obu tych potyczek obronną ręką wychodziła Natalia Bajor. Natomiast wśród mężczyzn faworytami są Jakub Dyjas i Marek Badowski. Obaj są liderami polskiej reprezentacji i ich nieobecność w wielkim finale na pewno byłaby sporą niespodzianką.

Ćwierćfinały singla oraz półfinały miksta będą transmitowane 29 lutego, w sobotę od godziny 14:30. Natomiast finały debla i singla będzie można obejrzeć dzień później od godziny 12:00.