Mistrzostwa świata w snookerze od 20 kwietnia w Eurosporcie

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

Od 20 kwietnia, przez ponad dwa tygodnie, Crucible Theatre w Sheffield będzie areną zmagań gwiazd snookera. Mistrzostwa świata będzie można oglądać w Eurosport 1, a także na platformie streamingowej Eurosport Player.

Od 20 kwietnia do 6 maja 32 zawodników będzie walczyć o najważniejszy tytuł w snookerze – tytuł mistrza świata. Głównym faworytem jest Ronnie O’Sullivan, pięciokrotny mistrz świata, numer 1 w rankingu i ambasador Eurosportu. W walce o mistrzostwo liczyć się będą również między innymi: Mark Selby, Neil Robertson, Kyren Wilson oraz Judd Trump. Tytułu bronić będzie Walijczyk Mark Williams, który w ubiegłorocznym finale pokonał Johna Higginsa 18:16.

Mistrzostwa świata budzą fascynację. Dla widzów, ekspertów i komentatorów to prawdopodobnie najlepszy turniej do oglądania, jaki można sobie wyobrazić – powiedział Ronnie O’Sullivan, ambasador Eurosportu.

Eurosport pokaże ponad 120 godzin transmisji z Sheffield na antenie Eurosportu 1 i w Eurosport Playerze. Ponadto najpiękniejsze zagrania, artykuły i eksperckie analizy będą pojawiały się na stronie internetowej Eurosportu. Spotkania komentować będą między innymi: Rafał Jewtuch i Przemysław Kruk oraz Michał Ebert i Grzegorz Biernadski.

W decydującej fazie turnieju, od 2 do 6 maja, stacja zaprosi widzów także do śledzenia internetowego studia, w którym komentatorzy i eksperci kanału wraz z zaproszonymi gośćmi będą analizować najważniejsze wydarzenia turnieju. Nie zabraknie w nim specjalnie przygotowanych materiałów o tajnikach snookera oraz interakcji z widzami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Mistrzostwa świata w snookerze rozpoczną się 20 kwietnia o godzinie 11:00. Finał będzie transmitowany 6 maja o godzinie 14:45 i 19:30 w Eurosport 1.