„Młodzież kontra” znika z anteny TVP Info

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Po 17 latach emisji, z Telewizji Polskiej znika program „Młodzież kontra”.

Informacja o zdjęciu programu z anteny TVP Info przekazano poprzez media społecznościowe w niedzielę w godzinach wieczornych.

Progrm „Młodzież kontra” (oryginalnie „Młodzież kontra… czyli pod ostrzałem”) był produkowany przez Telewizję Polską od 9 kwietnia 2001 roku. Początkowo audycja była nadawana w ogólnopolskim paśmie TVP3, a w chwili rebrandingu TVP3 na TVP INFO, program trafił do kanału informacyjnego Telewizji Polskiej. Od 1 września 2013 „Młodzież kontra” emitował kanał TVP Regionalna.  Od 14 stycznia 2017 roku program wrócił na antenę TVP INFO.

Łącznie wyemitowano 662 odcinków programu. W każdym z nich, widzowie mogli zobaczyć głównie polityków w starciu z młodzieżówkami partii politycznych.

To rodzaj zabawy w demokrację opartej na wzorach ateńskich, doskonalenie sztuki dyskutowania i poszanowania stanowisk adwersarzy, nauka zachowania prawdziwej kultury politycznej – mówią autorzy programu

Telewizja Polska była jedynym nadawcą oferującym taką formę debaty w polskiej telewizji.

fot. TiM/TVP

Informacja na Facebooku może dziwić o tyle, że w ostatnim wydaniu 29 grudnia gospodarze zaprosili na następny program w 2019 roku. Można to tłumaczyć tym, że decyzja o rezygnacji z emisji została podjęta w ostatniej chwili.