Motowizja pokaże na żywo wszystkie odcinki specjalne Rajdu Polski

  • Telewizja
Autor: rafs

Motowizja, partner medialny ORLEN 78. Rajdu Polski po raz pierwszy w historii polskiego klasyka wszystkie odcinki specjalne pokaże na żywo w telewizji.

Rajd odbędzie się w weekend 11-12 czerwca. Będzie to czwarta runda Rajdowych Mistrzostw Europy w sezonie 2022. Motowizja pokaże na żywo wszystkie odcinki specjalne rozgrywane podczas tego rajdu.

Motowizja jako patron medialny ORLEN 78. Rajdu Polski oraz wyłączny nadawca telewizyjny relacji z mistrzostw Europy (FIA ERC) w naszym kraju planuje szeroki pakiet programów związanych z czwartą rundą mistrzostw starego kontynentu, najstarszego cyklu rajdowego na świecie.

To wynik naszych starań i negocjacji z Promotorem mistrzostw Europy. Wytrwałość i pasja zostały nagrodzone i dzięki temu z wielką radością możemy zakomunikować tę wspaniałą nowinę. Przed rokiem, w stulecie Rajdu Polski pokazaliśmy na żywo słynny odcinek specjalny Karowa, a tym razem będzie to już komplet czternastu prób sportowych. Naszych reporterów i kamer nie zabraknie również na starcie, w parku serwisowym oraz na mecie rajdu i dzięki temu przekażemy pełny obraz wielkiego widowiska sportowego. Motowizja od lat wspiera sporty motorowe w Polsce. Nie może nas więc zabraknąć na pięknych szutrowych trasach wśród mazurskich jezior i w malowniczych Mikołajkachmówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

„Tydzień Rajdu Polski” w Motowizji

W ramach Tygodnia Rajdu Polski, widzowie Motowizji będą mieli okazję zobaczyć archiwalne materiały związane z najważniejszą imprezą rajdową w naszym kraju. Zobaczymy między innymi podsumowania wszystkich edycji od 2014 roku, kiedy to na mazurskich trasach rywalizowały załogi WRC. Wszystkie pojawią się ponownie w Motowizji, łącznie z retransmisją historycznego odcinka specjalnego na ulicy Karowej w Warszawie, który zakończył jubileuszową edycję 2021. Oprócz tego na antenie Motowizji pojawi się dokument pt. Rajd Polski – szybkość, pasja, emocje przygotowany z okazji stulecia Rajdu Polski.

Uzupełnieniem Tygodnia Rajdu Polski będą produkcje z archiwum WRC o najlepszych kierowcach i samochodach w historii tego cyklu, dwie części serii Motoikony poświęcone Krzysztofowi Hołowczycowi, a także unikatowy film stworzony przez Polski Związek Motorowy – Mistrzowie Motorsportu.