Motowizja pokaże skróty Isle of Man TT

  • Telewizja
Autor: rafs

Po raz sto drugi odbędzie się motocyklowe ściganie na Wyspie Man. Transmisje w Motowizji.

Motocykliści są puszczani co dziesięć sekund i muszą w jak najszybszym czasie pokonać wyznaczony dystans. Do pokonania jest ponad sześćdziesięciokilometrowa pętla wijąca się przez drogi publiczne brytyjskiej wyspy. Trasa jest w niemalże identycznej wersji od lat ‘60 minionego wieku. O zwycięstwa walczy się w sześciu kategoriach różniących się typem startujących maszyn – Supersport TT, Sidecar TT, Superbike TT, Superstock TT, Supertwin TT oraz królewskiej Senior TT.

Isle of Man TT towarzyszy nam w Motowizji od samego początku istnienia kanału. Jest to wyjątkowa impreza będąca zaznaczona w kalendarzu każdego motocyklisty oraz która zachwyci każdego mającego benzynę we krwi. Trzeba to zobaczyć, aby przekonać się, jak niesamowite są to zawody. Mam nadzieję, że i kolejne pokolenia zakochają się w rywalizacji na Wyspie Manmówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Kiedy oglądać skróty Isle of Man TT w Motowizji?

Tegoroczne programy związane z Isle of Man TT będą emitowane od wtorku, 6 czerwca, co tydzień o 23:30. Komentować je będzie Michał Fiałkowski.