Motowizja pokaże w Polsce wyścigi GT World Challenge Europe oraz podsumowania rund DTM w sezonie 2022

  • Telewizja
Autor: rafs

Motowizja zapewniła sobie prawa do pokazywania wyścigów w ramach serii Fanatec GT World Challenge Europe powered by AWS. Stacja pokaże także podsumowania rund DTM.

Stacja na swojej antenie pokaże wszystkie 10 rund zaplanowane na sezon 2022. Jedna połowa z nich będzie składała się na Endurance Cup, druga na Sprint Cup. Pierwsza runda sezonu, która odbędzie się na torze Imola w niedzielę, 3 kwietnia będzie w ramach tego pierwszego pucharu. Motowizja rozpocznie transmisję o godzinie 14:50, a wyścig zacznie się o godzinie 15:00 i potrwa 3 godziny. Kolejne rundy odbędą się na torach Paul Ricard (5 czerwca, 1000 km lub 6 godzin), Spa (30/31 lipca, 24 godziny), Hockenheim (4 września, 3 godziny), Barcelona (2 października, 3 godziny).

W ramach Sprint Cup stacja pokaże rundy na torach Brands Hatch (30 kwietnia – 1 maja), Magny Cours (14-15 maja), Zandvoort (18-19 czerwca), Misano (2-3 lipca) i Ricardo Tormo (17-18 września). Podczas rund sprinterskich odbywają się 2 wyścigi na dystansie 60 minut. Podczas nich trzeba odbyć obowiązkowy zjazd do boksów w ramach „okna pit-stopów” między 25 a 35 minutą wyścigu.

Wszystkie wyścigi będzie można również obejrzeć za darmo na kanale „GT World” na YouTube z angielskim lub francuskim komentarzem.

Valentino Rossi i polskie akcenty

W ramach tego sezonu GT World Challenge Europe pojawią się ciekawe akcenty dla kibiców. Pojadą między innymi takie zespoły jak AKKA Racing, Teamu WRT, Toksport WRT czy Emil Frey Racing. Oprócz nich pojawi się także polski zespół JP Motorsport. W ramach Sprint Cup wystawi jedno auto, a w Endurance Cup pojadą dwa McLareny S720. W aucie 111 pojadą Christian Klien, Vincent Abril i Dennis Lind. Natomiast załogą samochodu numer 112 będą Patryk Krupiński, Maciej Błażek i Joel Mesch.

Jednym z dużych wydarzeń będzie start dziewięciokrotnego motocyklowego mistrza świata Valentino Rossiego. Włoch, który w zeszłym roku zakończył karierę motocyklisty zdecydował się związać z zespołem WRT i pojedzie Audi z numerem 46. Jego załogantami będą mający doświadczenie w wyścigach GT Belg Frederic Vervisch i Szwajcar Nico Muller.

Motowizja również z DTM

Motowizja w sezonie 2022 pokaże również podsumowania wszystkich 8 rund sezonu Deutsche Tourenwagen Masters. Oprócz nich stacja pokaże wyścigi w ramach mistrzostw e-sportowych DTM.

Z wielkim zainteresowaniem obserwuję rozwój kategorii GT3 na świecie, która z roku na rok zyskuje na renomie. Przez lata przyciągały one również spore zainteresowanie w Polsce na antenie Motowizji. Teraz wszystkie najważniejsze mistrzostwa tej klasy znajdują się w naszej ramówce. Powrót DTM to również ważny moment, była to jedna z pierwszych serii wyścigowych jaką pokazywaliśmy w Motowizji i pomogła ona zbudować naszą pozycję na rynku. Jestem przekonany, że wyścigi GT World Challenge Europe będą cieszyć się ogromnym zainteresowaniemmówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji. 

Stacja w sezonie 2022 będzie pokazywała także wyścigi Ferrari Chalenge oraz International GT Open i ADAC GT Masters.