MTV 80s i MTV 90s zamiast VH1 Classic i MTV Rocks. Co w ramówce?

  • Telewizja
Autor: mbog

ViacomCBS wprowadza zmiany w ofercie swoich kanałów muzycznych. 5 października VH1 Classic zmieni nazwę na MTV 80s, a MTV Rocks na MTV 90s.

Informację o zmianach jako pierwszy podał serwis Satkurier.pl. Na polskim rynku będzie dostępnych 8 kanałów muzycznych ViacomCBS: MTV Polska (muzyczno-rozrywkowy), MTV Music 24, MTV Live HD, MTV 80s, MTV 90s, MTV Hits, Club MTV, a także VH1.

Koniec VH1 Classic

VH1 Classic już od 21 września emituje wyłącznie jedno pasmo z piosenkami z lat 80. – „MTV 80s Takeover”. Wraz ze zmianą nazwy na antenie stacji pojawią się nowe programy. O godzinie 19:00 będzie można obejrzeć inne pasmo w zależności od dnia tygodnia – na antenie stacji pojawi się wyłącznie muzyka elektroniczna, popowe utwory oraz piosenki o miłości. Ponadto na widzów czeka specjalny program, w którym zostaną przypomniane największe hity legend światowej muzyki, takich jak Madonna, Michael Jackson, czy Guns N’ Roses. Natomiast w piątki już o godzinie 17:00 rozpocznie się impreza w stylu z lat 80. W weekendy na antenie stacji nie zabraknie tematycznych pasm oraz list TOP 50, między innymi z muzyką z filmów.

VH1 Classic
Od lipca do września w godzinach 00:00-12:00 w VH1 Classic pojawiały się wyłącznie teledyski z lat 80. – fot. ViacomCBS

Kanał VH1 Classic jest dostępny wyłącznie w sieciach kablowych oraz na platformach IPTV i OTT.

MTV 90s zamiast MTV Rocks

Od sierpnia MTV Rocks emituje godzinne pasmo z muzyką rockową z lat 90. Od 5 października na antenie stacji będą pojawiały się wyłącznie utwory z tej dekady, lecz już z różnych gatunków muzycznych. Stacja pokaże pasma z muzyką hip-hop i r’n’b, taneczną, jak i również alternatywną. Codziennie o godzinie 15:00 będą królowały kobiety. W ramach pasma „Girl Power Hour!” będą emitowane wyłącznie teledyski nagrane przez panie. Podobnie jak w MTV 80s na antenie stacji pojawią się listy TOP 50, w październiku między innymi z najlepszymi duetami i rockowymi piosenkami.

MTV Rocks
MTV Rocks w paśmie „Smells Like the 90s!” prezentuje utwory muzyki alternatywnej z lat 90. – fot. ViacomCBS

MTV Rocks jest dostępne dla użytkowników platform satelitarnych, IPTV, OTT i sieci kablowych.