Warszawski multipleks DVB-T telewizji TVN został wyłączony

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

W drugiej połowie czerwca została wyłączona emisja eksperymentalnego multipleksu DVB-T zawierającego kanały Grupy TVN Discovery. Stacje były dostępne dla widzów będących w zasięgu nadajnika umieszczonego na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

O wyłączeniu emisji eksperymentalnej poinformował serwis RadioPolska.pl. Multipleks TVN nadawał od 2010 roku. Został uruchomiony w związku z zagrożeniem powodziowym w okolicach Warszawy. Wówczas z nadajnika na PKiN nadawany był kanał TVN Warszawa, który na bieżąco informował o hydrologicznej sytuacji na Wiśle.

Emisja początkowo była prowadzona na kanale nr 48. Od 2018 roku multipleks był dostępny na kanale nr 29. Z informacji dostępnych na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej wynika, że pozwolenie na nadawanie sygnału było ważne do 3 lutego 2021 roku. W ofercie multipleksu były kanały TVN HD, TVN7 HD i TTV HD.

TVN z testowym multipleksem w DVB-T2

Pod koniec stycznia 2021 roku telewizja TVN, we współpracy z firmą Emitel, rozpoczęła etap testów nadawania programów telewizyjnych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T2/HEVC. Multipleks można odbierać w Warszawie (kanał nr 45), Bydgoszczy (kanał 30), Katowicach (kanał 38) i Łodzi (kanał 21), a także w okolicznych miejscowościach. W lutym uruchomiono emisję dla mieszkańców Gdańska (kanał nr 43). Testy obejmują emisję programów TVN HD, TVN 7 HD, TTV HD, Metro TV HD oraz TVN Fabuła HD.