„Najpiękniejsza Muzyka na Święta” ponownie w RMF Classic

  • Radio
  • Grupa RMF
Autor: mbog

Od piątku 6 grudnia radio RMF Classic będzie emitowało wyłącznie świąteczne przeboje. Rozgłośnia po raz ósmy – w okresie przed Bożym Narodzeniem – zmieni swoje hasło na „Najpiękniejsza Muzyka na Święta”.

Na antenie RMF Classic pojawią się świąteczne przeboje w oryginalnych wersjach, a także w rzadko słyszanych w polskich rozgłośniach aranżacjach. Nie zabraknie również innych utworów, które swoim klimatem nawiązują do atmosfery Bożego Narodzenia. Na antenie stacji pojawią się między innymi piosenki z najnowszej płyty Robbiego Williamsa – „The Christmas Present”. Natomiast w dniach 24-26 grudnia playlista RMF Classic zostanie poszerzona o polskie kolędy i pastorałki.

Po raz kolejny rozgłośnia ogłosi plebiscyt na „Świąteczny Hit Wszech Czasów”. Słuchacze RMF Classic będą mogli głosować na utwory takich artystów jak Nat King Cole, Katie Melua, Michael Buble czy zespół Queen. W plebiscycie nie zabraknie również polskich utworów, między innymi stworzonych przez Kayah i Czerwone Gitary.

 

 

W tym roku świąteczna muzyka pojawi się na antenie stacji wcześniej niż zwykle. Pierwszy raz rozgłośnia rozpoczęła akcję „Najpiękniejsza Muzyka na Święta” w 2012 roku, na wzór stacji radiowych w innych krajach, gdzie popularne jest zmienianie playlisty na okres Świąt Bożego Narodzenia.

Świąteczne piosenki będą towarzyszyć słuchaczom RMF Classic do 26 grudnia.

Logo RMF Classic

RMF Classic

Stacja ponadregionalna nadająca m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu i Poznaniu. Prezentuje muzykę poważną, filmową i piosenki poetyckie. Rozgłośnia rozpoczęła nadawanie w nocy z 26 na 27 października, kiedy zamilkł nadajnik lokalnej stacji Opera FM - poprzednika RMF Classic, emitującego wyłącznie arcydzieła mistrzów opery.