NASCAR na torze Grand Prix Formuły 1. Kiedy transmisja?

  • Telewizja
Autor: rafs

Seria pucharowa NASCAR jedzie do Teksasu na kolejną rundę w tym sezonie. Będzie to Circuit Of The Americas.

Na tym torze odbywa się od 2012 roku Grand Prix Stanów Zjednoczonych Formuly 1. NASCAR natomiast jeździ swoje wyścigi od 2021 roku. Tegoroczny wyścig serii pucharowej będzie czwartym na tej nitce toru.

Tory drogowe w NASCAR od wielu lat generują jedne z najciekawszych pojedynków. Na początku XX wieku stanowiły one jednak znikomą część całego kalendarza. Dopiero od kilku sezonów ich obecność zaczęła być zdecydowanie bardziej namacalna.  Każdy z trzech wyścigów, które odbyły się w Austin, miały zupełnie innego zwycięzcę.

Pierwsza rywalizacja – całkowicie storpedowana przez opady deszczu – padła łupem Chase’a Elliotta. Rok później pierwsze zwycięstwo w serii pucharowej odniósł Ross Chastain, a w minionym sezonie pierwsze zwycięstwo w nowym zespole (23 XI Racing) wywalczył Tyler Reddick. W najbliższą niedzielę każdy z nich może mieć szansę na zwycięstwo.

Tor w Teksasie będzie okazją do wyścigu dla gościnnych kierowców. Latem ubiegłego roku Shane Van Gisbergen, będąc właśnie takim gościem, wywalczył zwycięstwo na torze ulicznym w Parku Grant w Chicago. Gisbergen zwyciężył wówczas w debiucie, pokonując całą stawkę doświadczonych kierowców NASCAR Cup Series. Gisbergen w najbliższą niedzielę ponownie pojawi się na torze i będzie to jego pierwszy z siedmiu zaplanowanych na ten rok startów w topowej serii NASCAR.

Dodatkowo na torze pojawi się Kamui Kobayashi. Dla Japończyka jednak także nie będzie to debiut. Kobayashi w NASCAR ścigał się już w ubiegłym roku na drogowej wersji toru Indianapolis Motor Speedway.

Kiedy i gdzie oglądać wyścig NASCAR na Circuit of The Americas?

Transmisja z wyścigu NASCAR Cup Series na Circuit Of The Americas rozpocznie się w niedzielę, 24 marca o godzinie 20:30 na antenie Motowizji. Poprzedzi ją studio, które będzie od 20:15.