Natalia Zamilska odeszła z Czwórki. Krytykuje pani prezes Polskiego Radia

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: rafs

Artystka muzyczna Zamilska (Natalia Zamilska) odeszła z Czwórki – Polskiego Radia. Jak powiedziała na zakończenie ostatniej audycji, odchodzi z przyczyn politycznych.

Artystka powiedziała, że pracowała w rządowych mediach po to, by być „upierdliwym wrzodem na ich [rządzących] tyłkach”. Poza tym przytaczała swoją rodzinę, która mówiła jej, że po każdej kontrowersji ją wyrzucą, a to się nie stało. Poinformowała, że sama odeszła z radia i ma nadzieję, że wróci do państwowej rozgłośni wtedy, kiedy będzie nią rządzić kompetentna osoba, a nie Agnieszka Kamińska. Wskazywała również na paradoks sytuacji, w której zarządzająca Polskim Radiem jest jednoosobowym zarządem. Zamilska ponadto nawiązała do obecnej sytuacji politycznej, do kryzysu na granicy polsko-białoruskiej jak i do prawa do aborcji. Podziękowała między innymi realizatorom, a także Hannie Dołęgowskiej, redaktor naczelnej Czwórki. Audycji wciąż można wysłuchać na stronie Radiowej Czwórki.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez ZAMILSKA (@zamilska)

Natalia Zamilska prowadziła na antenie Czwórki audycję „Noc Rezydentów – Nocny TransPort” w środy od godziny 22 do północy. Jak napisano na stronie audycji, „Spowolnione tempo i mocniejsze uderzenia. Starocie i nowości. Połączenia zaskakujące i nieprzewidywalne. Autorska selekcja bez kompromisów, ograniczeń i podziałów na gatunki. ​​​Zaprasza Zamilska”. Na ten moment nie wiadomo, co zastąpi audycję Zamilskiej. W ramówce wciąż widnieje audycja artystki, która odeszła z radia. Zamilska pierwotnie współpracowała z Polskim Radiem w latach 2017-2019, gdzie prowadziła audycję „Nocny TransPort” także w Czwórce. Jest artystką tworzącą muzykę gatunków Electronic, Industrial, World, Techno. Jej najbardziej znane utwory to „Duel 35”, „Closer” czy „Rise”.