Netflix wprowadza pakiet z reklamami. A w Polsce?

rafs

Netflix wprowadza do swojej oferty w 12 krajach pakiet z przerwami reklamowymi.

W 12 krajach (Australia, Brazylia, Francja, Hiszpania, Japonia Kanada,  Korea Południowa, Meksyk, Niemcy, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Włochy) Netflix wprowadza do oferty plan Podstawowy z reklamami. Jest on tańszy od tego, który nie oferuje reklam. W Wielkiej Brytanii będzie on oferowany w cenie 4,99 funtów (27,73 zł). Będzie dostępny od godziny 17:00 czasu polskiego w niedzielę, 6 listopada.  Jest on uzupełnieniem dotychczasowej oferty Netflixa. Nowy pakiet na razie nie będzie oferowany w Polsce.

Co w pakiecie z reklamami?

Nowy pakiet obejmuje jakość 720p (zarówno w planie podstawowym z reklamami i bez nich), a średni czas trwania reklam będzie wynosił 4-5 minut w trakcie godziny. Niektóre filmy i seriale nie będą dostępne ze względów licencyjnych. Użytkownicy nie będą mogli także pobierać swoich ulubionych tytułów.

Reklamy będą trwać 15 lub 30 sekund na początku istnienia pakietu. Ich emisja będzie przed i podczas trwania seriali i filmów. Ich rodzaj system będzie ustalał na podstawie zainteresowań użytkownika. Jednocześnie będzie mógł on ograniczyć lub wyłączyć reklamy, które zawierają w sobie seks lub nagość. Nad wprowadzeniem planu z reklamami Netflix współpracował z Microsoftem, który jest partnerem technologicznym.

Serial „Wielka Woda” hitem Netflixa

Od 5 października na Netfliksie dostępny jest polski serial „Wielka Woda” w reżyserii Jana Holoubka. Opowiada on o losach Wrocławia i okolic podczas powodzi tysiąclecia w 1997 roku. Widzowie śledzą wątki Jaśminy Tremer, hydrolożki, Jakuba Marczaka, aspirującego polityka czy Andrzeja Rębacza, który wraca z Niemiec do Kęt, gdzie mieszkańcy bronią wału przed wysadzeniem przez wojsko. Serial ma 6 odcinków. Suplementem do niego są rozmowy Magdy Mołek pod tytułem „Historie Wielkiej Wody”. W nim opowiadane są kulisy tworzenia serialu i powodzi z 1997 roku. „Wielka Woda” zyskała średnią ocenę widzów 7,7/10 i średnią ocenę krytyków 7,3/10 w serwisie Filmweb.  Zdjęcia kręcono we Wrocławiu, w Warszawie, Legnicy, Osinie Wielkiej, Byczynie i Srebrnej Górze (Polska).