News24 uruchomiło emisję testową na Facebooku

  • Telewizja
Autor: rafs

Należąca do firmy Astro telewizja informacyjna News24 udostępniła swój sygnał w ramach emisji testowej na Facebooku.

Transmisja była prowadzona na Facebooku stacji od godziny 10:20 do 17:00. Uruchomiono ją w związku z rosyjską agresją na Ukrainę, która rozpoczęła się wcześnie rano w czwartek, 24 lutego. W programie można było zobaczyć Jacka Zimnika (w przeszłości Superstacja), Magdalenę Rataj (dawniej Radio Nowy Świat), Darię Wąsiewską (w przeszłości prezenterka pogody w Polsacie). Byli również Marcin Antosiewicz (w przeszłości korespondent TVP w Berlinie), czy Michał Adamiuk (były reporter Radia Zet).

Prezenterzy czytali doniesienia agencyjne oraz informacje związane z sytuacją na Ukrainie. Były także rozmowy z gośćmi przez Skype. Stacja pokazywała również fragmenty przemówień z Sejmu. Pokazano także wystąpienia ważnych osób jak prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson czy sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Prowadzono również łączenia z reporterami na demonstracji poparcia w Warszawie oraz w pobliżu granicy z Ukrainą.

Stacja News 24 miała, według informacji Pressserwisu wystartować z początkiem lutego br. z emisją testową swojego programu. Stacja nadaje wewnętrznie, ponieważ jeszcze nie pozyskała żadnej umowy z sieciami kablowymi i platformami cyfrowymi.