Nie żyje Kamil Durczok

mtom

We wtorek, 16 listopada, w wieku 56 lat zmarł Kamil Durczok – wieloletni dziennikarz m.in TVP, TVN i Polsatu. Informację podał serwis Press.

Jak wynika z komunikatu Centrum Klinicznego im. prof. K.Gibińskiego SUM w Katowicach, śmierć nastąpiła w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia. Kamil Durczok ukończył Uniwersytet Śląski w Katowicach. Swoje dziennikarskie doświadczenie zdobywał w Radiu TOP FM, w którym w wieku 24 lat został dyrektorem. Później pracował w katowickim oddziale. W latach 2003-2005 współprowadził razem z Jolantą Pieńkowską „Salon polityczny Trójki” w Radiowej Trójce. Durczok w latach 2001 – 2006 prowadził również głównie wydanie „Wiadomości” w TVP1.

W 2002 r. przyznał, że cierpi na białaczkę. Po pokonaniu choroby, w  2005 roku rozpoczął współpracę z radiem RMF FM, gdzie naprzemiennie prowadził z Kondratem Piaseckim rozmowy publicystyczne. W latach 2006-2015 pełnił funkcję redaktora naczelnego „Faktów TVN”. Tygodnik „Wprost” w lutym 2015 roku opisał przykłady mobbingu, którego miał się dopuścić. W marcu tego samego roku specjalnie powołana wewnętrzna komisja przedstawiła wyniki śledztwa, z którego wynikało, że trzy osoby zostały narażone na niepożądane zachowania. W związku z tym zarząd TVN podjął decyzję o zakończeniu z nim współpracy.

W 2016 r. Kamil Durczok rozpoczął współpracę z Polsatem. W Polsat News był gospodarzem audycji „Brutalna prawda” oraz „Durczokracja”. W październiku 2016 roku roku uruchomił serwis Silesion.pl, w którym znajdowały się informacje z województwa śląskiego. W kwietniu 2019 roku redakcja zakończyła swoją działalność.  Durczok podczas swojej pracy w mediach zdobył m.in. Grand Press dla dziennikarza roku, Złotą Telekamerę w kategorii Informacje oraz Wiktora dla najwyżej cenionego dziennikarza, komentatora i publicysty.