„Niedziela na czerwonym dywanie” 25 kwietnia na CBS Europa

  • Telewizja
Autor: mbog

25 kwietnia CBS Europa zaprasza do oglądania maratonu „Niedziela na czerwonym dywanie”. Stacja tego dnia pokaże filmy nominowane i nagrodzone najważniejszą nagrodą filmową.

O poranku, o godzinie 5:55 telewizja CBS Europa zaprezentuje film „Prochy Angeli”. W nowojorskim Brooklynie żyje irlandzka rodzina McCourt. Jest rok 1935, a wielodzietna familia przeniosła się jakiś czas temu do Ameryki w poszukiwaniu lepszego losu. Niestety tu też nie ma pracy i pieniędzy na podstawowe potrzeby. Kiedy umiera jedno z piątki dzieci, Angela i Malachy wracają do ojczyzny, do Limerick. I tutaj napotkają właściwie same przeszkody. Brak akceptacji dalszej rodziny, pijaństwo Malachy’ego, trudności z podjęciem jakiejkolwiek pracy, bieda i fatalne warunki życia będą miały swoje konsekwencje.

Następnie stacja pokaże produkcję „Pokój z widokiem”. Młodziutka Lucy Honeychurch, dziewczyna z wyższych sfer, planuje swoją pierwszą zagraniczną podróż. Wybiera Florencję, a jako „przyzwoitka” towarzyszy jej starsza kuzynka Charlotte. Obie panie zatrzymują się w ekskluzywnym hotelu, gdzie poznają George’a, charyzmatycznego młodzieńca, syna emerytowanego dziennikarza. Lucy i George przypadają sobie do gustu od pierwszego wejrzenia. Kuzynka, widząc rosnące zainteresowanie nisko urodzonego chłopaka, postanawia interweniować i doprowadza do powrotu Lucy do Anglii. Niebawem okazuje się, że nowym sąsiadem rodziny Honeychurch zostaje ojciec George’a, którego często odwiedza jego syn.

O godzinie 10:55 widzowie CBS Europa zobaczą film „Okruchy dnia”. Arystokratyczną posiadłość Darlington Hall kupuje amerykański milioner. Całością służby zarządza starszy mężczyzna, James Stevens. James, korzystając z krótkiego urlopu, postanawia odnaleźć Mary Kenton, z którą pracował w posiadłości przed wybuchem II wojny światowej. Spotkanie z Mary wywołuje u Jamesa falę wspomnień.

Później stacja zaprezentuje historię 80-letniego Chaplina, który mieszka w swojej szwajcarskiej posiadłości. Z wizytą przybywa do niego wydawca autobiografii celem dokonania ostatecznej korekty. Poprawianie szczegółów książki jest okazją do wspomnień, powrotu do najważniejszych wydarzeń, swoistego resume. Film „Chaplin” będzie można obejrzeć o godzinie 13:30.

O godzinie 16:20 widzowie stacji CBS Europa zobaczą historię zakazanego romansu w klimatycznym melodramacie – „Kobieta w ukryciu”. 45-letni Karol Dickens wystawia premierę swojej sztuki. Podczas finałowych prób do obsady dołącza początkująca aktorka, Nelly Ternan. Karol, będąc statecznym mężem i ojcem, szybko zakochuje się w niej.

Natomiast „Manchester by the Sea” to historia o Lee Chandler, który prowadzi samotne życie w Bostonie. Dni wypełnia mu praca, a wieczory – piwo w barze. Pewnego dnia tę rutynę przerywa telefon z informacją, że brat Lee, rybak Joe, jest w ciężkim stanie w szpitalu. Mężczyzna natychmiast jedzie do rodzinnego Manchester-by-the-Sea, lecz nie udaje mu się zdążyć na czas. Na miejscu zastaje nastoletniego bratanka Patricka, którego Joe wychowywał sam. Lee z zaskoczeniem dowiaduje się, że starszy brat uczynił go prawnym opiekunem chłopca. Emisja o godzinie 18:25.

Wieczorem, o godzinie 21:00, premiera – „Elizabeth: Złoty wiek”. Rok 1585. Król Hiszpanii Filip II pragnie pokonać heretyczkę Elżbietę i osadzić na angielskim tronie swoją córkę Izabelę. Oficjalnie, wraz z zakonem jezuitów, wspiera uwięzioną przez królową Marię I Stuart – katoliczkę i sukcesorkę angielskiej korony po śmierci bezdzietnej władczyni. Hiszpański monarcha zamierza wygrać wojnę, wysyłając na Wyspy Brytyjskie największą w historii flotę.

Później widzowie CBS Europa przeniosą się do Anglii z końca XVIII wieku. Umiera Henry, mąż pani Dashwood, właściciel dużego majątku ziemskiego w Norland. Kobieta zostaje sama z trzema córkami, a niebawem sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, majątek bowiem dziedziczy syn pana Dashwooda z pierwszego małżeństwa, John. Wdowa wraz z córkami musi się przeprowadzić do skromnej posiadłości Barton Cottage. Widmo zubożenia każe pani Dashwood pomyśleć o dobrym wydaniu dwóch córek za mąż. Emisja filmu „Rozważna i romantyczna” o godzinie 23:10.