Niepodległościowy weekend w Radiu Złote Przeboje

  • Radio
  • Agora
Autor: rafs

W długi weekend weekend Radio Złote Przeboje razem ze swoimi słuchaczami będzie świętować stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę

Radio Złote Przeboje zainicjowało świętowanie stulecia odzyskania niepodległości już trzy tygodnie temu, rozpoczynając emisję cosobotnich audycji „Fajnie, że jesteś, Polsko!” . Ostatnie dwa odcinki cyklu zostaną wyemitowane 10 i 11 listopada pomiędzy godziną 14:00 a 18:00. W sobotę słuchacze wysłuchają rozmowy z Mirosławem Hermaszewskim – jedynym polskim kosmonautą, a w niedzielę z prezydentem Lechem Wałęsą.

W Święto Niepodległości w samo południe na antenie rozgłośni będzie można usłyszeć hymn państwowy – stacja włączyła się w akcję „Niepodległa do hymnu”. Tego dnia słuchacze usłyszą wypowiedzi gwiazd ze świata kultury i muzyki, które opowiedzą o tym, czym dla nich jest Polska. Będą to m.in. Rafał Rutkowski, Agata Młynarska, Urszula, Andrzej Piaseczny i Krzysztof Cugowski.

Tego dnia również zostaną nadane audycje specjalne. Od 10:00 do 14:00 w programie „Nasi tu byli” Jerzy Telesiński opowie o wynalazcach lepiej znanych na świecie niż w Polsce. Po 18:00 Krzysztof Cugowski i Urszula wykonają piosenki „Dmuchawce, latawce, wiatr” oraz „Sen o dolinie” ze specjalnym akompaniamentem pianina w aranżacji Kuby Mędrzyckiego.

W wolny poniedziałek w godzinach 10:00-14:00 Kuba Telesiński ze słuchaczami wybierze najbardziej polskie z polskich potrawy, samochody, filmy, imiona i prezenty w audycji „Lista przebojów – polskie notowanie”. Jerzy Telesiński zaprosi między 14:00 a 18:00 na audycję „Made in Poland”, gdzie cudzoziemcy opowiedzą, co ich najbardziej dziwi w Polsce i Polakach.

Radio Złote Przeboje to sieć 24 lokalnych stacji należących do Grupy Radiowej Agory, które nadają m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Wrocławiu i miastach Aglomeracji Śląskiej.

Na antenie Radia Złote Przeboje można usłyszeć największe przeboje lat 80. i 90. aż po współczesne oraz uznane klasyki z lat 60. i 70.