Nina Harbuz przechodzi z WP.pl do redakcji lifestyle Gazeta.pl

  • Internet
  • Agora
Autor: mtom

Od 1 marca br. Nina Harbuz dołączy do redakcji lifestyle w Gazeta.pl. Harbuz dotychczas współpracowała z Gazeta.pl jako autorka tekstów do weekendowego magazynu portalu, a od marca 2017 r. pracowała jako dziennikarka Wirtualnej Polski.

W swoich tekstach dziennikarka opisuje sprawy społeczne, m.in. dotyczące codziennego życia i problemów kobiet. Jak zapowiada redakcja, w dziale lifestyle Gazeta.pl pojawi się więcej tekstów na temat równości płci, codziennej sytuacji i problemów kobiet, ich roli w rożnych sferach życia społecznego, zawodowego, polityki czy show-biznesu.

fot. Agora

Nina Harbuz jest świetną reporterką z kobiecą wrażliwością, która oddaje głos kobietom inspirującym, niezwykłym, pełnym pasji – tym znanym i tym mniej znanym – mówi Marzena Szkolak, dyrektor ds. treści lifestyle’owych w Gazeta.pl.

Dziennikarka była już dwukrotnie nominowana do Nagrody im. Teresy Torańskiej w kategorii „Internet” – w 2016 r. za artykuł „Kobiety III Rzeszy” przygotowany dla Weekend.Gazeta.pl, a w 2017 r. za tekst „Myślałem, że dorastam w normalnym domu” opublikowany na Wp.pl.

Nina Harbuz jest absolwentką Gender Studies w PAN, studiuje psychoterapię w Laboratorium Psychoedukacji. Swoje dziennikarskie doświadczenie zdobywała w Polskim Radiu, prowadząc audycje o popkulturze i psychologii. Publikowała również m.in. w magazynach „National Geographic Traveler” i „Coaching”. Jest wolontariuszką w hospicjum i Centrum Praw Kobiet.