Noc Oscarów w radiowej Trójce

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: rafs

Z niedzieli na poniedziałek 27/28 marca rozdane zostaną Oscary – Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Będzie to już 94. ceremonia wręczenia najważniejszych laurów w branży kinematograficznej.

Relacje z nocnej gali, sylwetki nagrodzonych oraz komentarze na gorąco i opinie ekspertów zaprezentuje Program 3 Polskiego Radia, który zaplanował specjalny, czterogodzinny blok „Noc Oscarów w Trójce”. Na filmowe emocje prosto z Hollywood zaprasza Ryszard Jaźwiński. Początek o godz. 2.00 w nocy.

Będziemy w Dolby Theatre w Los Angeles nie tylko podczas całej gali, ale również zrelacjonujemy wydarzenia z tzw. czerwonego dywanu – mówi Ryszard Jaźwiński, krytyk filmowy Programu 3 Polskiego Radia.

Podczas „Nocy Oscarów w Trójce” pojawią się bieżące informacje o nagradzanych w poszczególnych kategoriach, a także komentarze na gorąco. Szeroko omówione zostaną filmy, które miała już okazję zobaczyć polska publiczność. Nie zabraknie również wiadomości o tytułach, które nie miały jeszcze w Polsce premiery.

Zaplanowaliśmy łączenia na żywo z ludźmi kina – krytykami, aktorami i reżyserami. Planujemy również połączyć się z naszym wysłannikiem w USAopowiada Ryszard Jaźwiński.

W tym czasie playlista radia ulegnie zmianie. Będzie zawierać kompozycje nominowane w tym roku, jak i nagrodzone utwory z poprzednich lat. Pojawią sie również – nagrane i emitowane już wcześniej w Trójce – rozmowy z artystami – reżyserami, producentami, aktorami oraz krytykami. Wśród nich wywiad z Tadeuszem Łysiakiem – reżyserem „Sukienki”, czyli polskiego obrazu nominowanego do Oscara w kategorii najlepszego krótkometrażowego filmu aktorskiego.

O gali Oscarów w Trójce

Zapowiedzi emocji  pojawiły się już w Programie 3 Polskiego Radia w sobotę, 26 marca, w audycji „Pora na Trójkę” (godz. 6.00-9.00). Komentarze i podsumowanie gali w poniedziałek, 28 marca, w „Porze na Trójkę” (godz. 6.00-9.00) oraz „Trójce przed południem” (9.00-12.00).