Nowa odsłona serwisu parkiet.com

  • Internet
Autor: rafs

Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet” (Gremi Media SA) uruchomiła w czwartek, 10 lutego nową wersję serwisu internetowego, dostępnego pod adresem parkiet.com.

Aktualna witryna oprócz nowej szaty graficznej i platformy technologicznej CMS zyskała dedykowany komponent. On pozwala w czasie rzeczywistym śledzić relacje z najważniejszych wydarzeń na rynkach finansowych w kraju i na świecie.

Nowością serwisu parkiet.com są najbardziej istotne tematy opisywane przez dziennikarzy „Parkietu”. Pojawiają się również komentarze analityków i ekonomistów na żywo od rana do wieczoraSerwis zgodnie z zapowiedzią wydawcy Gremi Media jako pierwszy w kolejności po rp.pl przeszedł przebudowę.

Teraz dzięki dodatkowemu komponentowi na stronie głównej, użytkownicy będą mogli śledzić niemal na żywo,informacje, opinie i komentarze do wszystkich najważniejszych wydarzeń na rynkach finansowych w kraju i na świecie.Zależy nam, aby najświeższe informacje docierały do inwestorów w jak najwygodniejszy, szybki i przejrzysty sposóbmówi Andrzej Stec, redaktor naczelny dziennika „Parkiet”.

Zmiany na „Parkiecie”

Rezultatem zaawansowanych prac nad witryną jest zmiana szaty graficznej oraz layoutu. Strona główna serwisu została skrócona. Jest także rozbudowana tabela notowań, która obecnie została na niej wyeksponowana w formie widgetu.

Rozmieszczenie, wygląd i funkcjonalności elementów narzędziowych, takich jak notowania czy wykresy zostały zoptymalizowane pod kątem wydajności oraz wygody użytkowania. Skutkuje to szybszym działaniem strony oraz jej elementów na smartfonach i tabletach korzystających z internetu mobilnego. W serwisie jest także nowe menu. Użytkownicy mogą łatwiej przemieszczać się po stronie, korzystającego zarówno z urządzeń mobilnych, jak i desktopowych.

Nowy system zarządzania treściami

Za zmianami wizualnymi i ulepszaniami technologicznymi stoi przeniesienie strony na nowy, wielokanałowy system zarządzania treścią – CMS (Content Management System). Ten jest narzędziem na potrzeby wydawnictwa i jego dalszego rozwoju. Przebudowany CMS  pozwala na pracę wszystkich działów redakcji z zachowaniem wszystkich struktur produkcyjnych, począwszy od dziennikarzy, po korektę i wydawców. Finalnie tworzenie, edytowanie, a następnie publikowanie treści będzie się odbywało przy wykorzystaniu przeglądarki internetowej. To będzie niezależne od docelowych kanałów, jakimi będą serwis internetowy, aplikacja mobilna, wydanie papierowe czy archiwum.

Za nami kolejny etap prac w procesie cyfryzacji wydawnictwa, w którym z myślą o użytkownikach stawiamy na technologię. To właśnie dzięki inwestycji w technologię jesteśmy w stanie wdrażać takie projekty jak nowy serwis parkiet.com w zaledwie kilka miesięcy. Zależy nam, by nasze produkty były intuicyjne dla czytelników, jak równieżby pozwalały one na szybszą pracę redakcji oraz działów, które odpowiadają za tworzenie i publikację treści. Wdrożone zmiany wykorzystujące infrastrukturę nowego CMS pozwolą nam na rozwijanie serwisu zarówno w obszarzemediowym, jak i komercyjnymmówi Tomasz Jażdżyński, prezes zarządu Gremi Media SA.

Autorem projektu są specjaliści Gremi Media z działu Nowe Media. Za wdrożenie odpowiadały wewnętrzne działy Nowe Media, IT oraz krakowska firma Quantoo.