Radio Eska z nową oprawą dźwiękową

  • Radio
  • ZPR Media
Autor: mbog

Z początkiem września na antenie Radia Eska zadebiutowała nowa oprawa dźwiękowa.

Nowe dżingle dopasowane są do gatunków muzyki granej przez Radio Eska, a sygnał muzyczny jest utrzymany w dynamicznych rytmach. Zmianie nie uległo główne hasło stacji czyli „Hity na czasie”. Nowa oprawa, podobnie jak poprzednia, powstała we współpracy z amerykańskim studiem Benztown.

Poprzednia oprawa funkcjonowała na antenie radia od września 2019 roku. 12 listopada 2019 roku zmieniono oprawę serwisów informacyjnych rozgłośni.

Lista „RAP 20” w jesiennej ramówce

W poniedziałek, 7 września Radio Eska rozpoczęło emisję listy „RAP 20”. Jest to notowanie dwudziestu najlepszych przebojów muzyki hip-hop zdaniem słuchaczy rozgłośni. Na utwory można głosować na stronie internetowej radia. Emisja w poniedziałki o godzinie 23:00. Wcześniej o tej porze stacja nadawała pasmo „Eska Rap PL”, w którym były prezentowane piosenki z gatunku muzyki hip-hop bez cenzury.

Ponadto w jesiennej ramówce poranna audycja „Obudź się na Jankesa” rozpoczyna się już o godzinie 6:00, a nie jak wcześniej około 6:30. Godzinę wcześniej startują pasma „Hity na czasie”, „Wrzuć na luz” i „ImprEska”, odpowiednio o godzinie 9:00, 15:00 i 18:00. Późnym wieczorem na antenie stacji prezentowane są lokalne informacje, w tym „Magazyn reporterów” emitowany wcześniej o godzinie 6:00.

Zmiany w ramówce dotyczą również „Gorącej 20”. Lista przebojów, która w lipcu wróciła do starej formuły – dwudziestu przebojów w notowaniu, jest emitowana w piątki o godzinie 18:00. Głównym prowadzącym audycję pozostaje Michał „Michu” Sobkowski.

Logo Radia Eska

Radio ESKA

Rozgłośnia nadająca w kilkunastu miastach, m.in. w: Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Realizuje format muzyczny CHR (Contemporary Hit Radio), prezentuje najnowsze i najpopularniejsze piosenki – "Hity na czasie". Radio ESKA jako sieć radiowa istnieje od końca lat 90.