Nowa oprawa Radiowej Jedynki od 21 czerwca

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: mbog

21 czerwca, w piątek słuchacze Programu 1 Polskiego Radia usłyszą nową oprawę dźwiękową i dżingle audycji. Zmiana nastąpi o godzinie 9:00, wraz ze startem audycji „Lato z Radiem”.

Nowa oprawa Radiowej Jedynki będzie podkreślała rozpoznawalny styl stacji. Uwspółcześnione elementy dźwiękowe będą silnie nawiązywały do klasyki. Każdy z przygotowanych dżingli ma inną muzyczną temperaturę, a jednocześnie charakteryzuje je spójna linia melodyczna.

To kolejna wprowadzona od marca zmiana na antenie Jedynki. Wtedy zadebiutowały poranne komentarze ekspertów, popołudniowe „Komentarze dnia” publicystów oraz debaty polityczne po godzinie 18:00. Codziennie o północy Jedynka gra również pełną wersję hymnu. Teraz, wraz z nową odsłoną „Lata z Radiem”, pojawia się też odświeżona, dynamiczna oprawa audycji. Przyświecał nam jeden zasadniczy cel przy jej tworzeniu: usatysfakcjonować dotychczasowych, wiernych słuchaczy radiowej Jedynki i zachwycić nowych. Postawiliśmy na dynamizm i nowoczesność, ale z zachowaniem tradycyjnego ducha kultowej Jedynki. Gorąco wierzę, że nam się to udało – powiedziała Agnieszka Kamińska, Dyrektor – Redaktor Naczelna radiowej Jedynki.

Dotychczasowa oprawa obowiązywała od 23 października 2012 roku. Autorami nowej odsłony dźwiękowej radiowej Jedynki są: Sergiusz Łubiński i Michał Sęk. W oprawie po raz pierwszy pojawią się dżingle z wykorzystaniem wokalu w wykonaniu Doroty Kopki.

Idea zmiany, która nam przyświecała, to z jednej strony uchwycenie nowoczesnego ducha Programu Pierwszego, a jednocześnie ukłon w stronę naszej radiowej tradycji, pewnej klasy i szlachetności, która dla jedynkowych słuchaczy jest bardzo ważna. Pozostaje z nami zatem nasz „Polonez A-dur” Chopina, ale w odświeżonej formule – poinformował Marcin Kusy, Wicedyrektor Programu 1 Polskiego Radia.

Pewne elementy oprawy pozostaną niezmienne. Zmiany nie dotyczą sygnału „Kroniki Sportowej” oraz „Lata z Radiem”.