Nowa seria wyścigowa PURE ETCR w kanałach Eurosportu i Telewizji Metro

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

W 2021 roku w świecie sportów motorowych zadebiutuje seria PURE ETCR – pierwsza w pełni elektryczna seria wyścigów samochodów turystycznych. Wszystkie rundy będą transmitowane na platformach Eurosportu, a wybrane również na antenie ogólnodostępnej Telewizji Metro.

Na początku października w Kopenhadze odbyła się oficjalna prezentacja serii PURE ETCR. W jej pierwszym sezonie w 2021 roku zostanie rozegrane sześć rund. Formuła PURE ETCR jest nowością w świecie motorsportu – podzieleni na grupy kierowcy będą rywalizować w krótkich, dynamicznych wyścigach, awansować do kolejnych rund aż do wielkiego finału. Każdy z uczestników będzie miał do dyspozycji wyjątkowe bonusy, zwiększające moc silnika.

Każda runda pierwszego sezonu PURE ETCR będzie transmitowana na platformach Eurosportu. Fani sportów motorowych będą mogli korzystać również z oferty materiałów dodatkowych między innymi w mediach społecznościowych kanału. Najważniejsze wydarzenia sezonu, w tym wyścigi finałowe będą pokazywane również w Telewizji Metro. Stacja jest dostępna w ogólnopolskim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej – MUX 8.

W pełni elektryczne serie wyścigów to przyszłość sportów motorowych i bardzo się cieszymy, że będziemy pokazywać w Polsce rywalizację w PURE ETCR – dynamicznej, nowoczesnej i angażującej kibiców serii. Popularyzacja elektromobilności i zrównoważonego sportu motorowego jest bardzo istotna dla grupy Discovery. W ostatnich latach pokazywaliśmy w Eurosporcie m.in. Formułę E, zawody simracingowe, a także nagradzany dokument „And We Go Green”. Ważne jest dla nas budowanie świadomości na temat elektrycznych sportów motorowych i zwiększanie ich dostępności, dlatego z przyjemnością ogłaszamy, że transmisje nowej serii PURE ETCR będą dostępne na platformach Eurosportu, a kluczowe momenty sezonu i najważniejsze wyścigi również w otwartym dla wszystkich kanale Metro – podkreśliła Dorota Żurkowska-Bytner, Dyrektor Eurosportu w Polsce.

Jesteśmy bardzo dumni z naszej współpracy z PURE ETCR. Metro to pierwszy ogólnodostępny polski kanał, który będzie prowadził transmisje z tej ekscytującej i innowacyjnej serii – powiedział Maciej Świerzawski, Dyrektor Telewizji Metro.