Odświeżona wersja platformy Open FM. Co nowego?

  • Internet
  • WP
Autor: rafs

Grupa Wirtualna Polska wystartowała z nową wersją platformy z muzyką Open FM.

Nowa wersja to przede wszystkim zmiany wizualne i kontentowe, rozszerzony dostęp do aktualności w formie tekstowej oraz do 160 podcastów zewnętrznych wyselekcjonowanych przez redakcję. Baza z miesiąca na miesiąc będzie się powiększała. Z premierą nowej wersji ruszyły nowe wersje aplikacji mobilnej Open FM.

Open FM uruchamia wersję premium

Platforma rusza ze swoją wersją premium. Za kwotę 6,99 zł miesięcznie użytkownicy będą mieli dostęp do dodatkowych treści. Będzie go można wykupić także w pakiecie z WP Pilotem za 24,99 zł miesięcznie. Premium będzie oferować stream stacji muzycznych bez reklam, a obok istniejących kanałów pojawią się także nowe, wyłącznie dla użytkowników premium. W ofercie premium znajdą się między innymi podcasty: „Niepokoje” pisarki i wokalistki Marty Bijan, „O głowie” psycholożki Joanny Flis, „Jak zostać szpiegiem” związanego z Wirtualną Polską i Radiem 357 Patrycjusza Wyżgi, a także „Cienie Hollywood” dziennikarza WP Grzegorza Betleja

W odróżnieniu od najróżniejszych playlist, które można znaleźć w sieci, w Open FM słuchacze dostają najlepsze stacje radiowe stworzone przez redakcję, a nie algorytmy. Nasze stacje – w przeciwieństwie do playlist – nie kończą się po kilku godzinach, nie są też trudne do wyszukania. Chcemy, żeby użytkownik Open FM odkrywał gatunki muzyczne, a nie kręcił się wyłącznie wokół czegoś, co podpowie mu algorytm na podstawie wcześniej przesłuchanych piosenek. W podcastach premium postawiliśmy na wyjątkową, nowoczesną oprawę dźwiękową, dzięki której słuchacz po zamknięciu oczu będzie mógł się znaleźć w samym środku opowiadanych przez nas historii. Zarówno tę część, jak i sekcję z aktualnościami, kierujemy do świadomego odbiorcy, który chce mieć dostęp do wiedzy eksperckiej. Nasza platforma może pomóc słuchaczom w wyłapywaniu rzetelnych treści tworzonych przez specjalistów z danych dziedzin  podkreśla Aleksandra Karpińska-Gugała, Head of Open FM

W ofercie premium zadebiutuje również podcast „Tajemnice Klubu 27” aktora i wokalisty Piotra Roguckiego, „Zrozumieć Wschód” Piotra Pogorzelskiego (były korespondent z krajów ZSRR) oraz „Paleo-opowieści” Krzysztofa Poznańskiego (popularyzator nauki, związany z Naukowo TV). Nowe odcinki mają się pojawiać w serwisie każdego tygodnia, co miesiąc będą tam też trafiały premiery nowych serii podcastów. Część z nich tworzona będzie we współpracy z twórcami serwisu Patronite. Jednocześnie cały czas rozwijany będzie serwis z aktualnościami w formie artykułów i wywiadów z artystami.

Stacje RMF w Open FM – kiedy?

Do obecnych na platformie stacji zewnętrznych nadawców m.in. newonce.radio, Radia 357 i Radia Nowy Świat, ale też Radia Kampus, Radiospacji czy stacji grupy Agora (m.in. TOK FM, Złote Przeboje) – dołączą wkrótce stacje Grupy RMF: RMF Classic oraz RMF24. Za pośrednictwem Open FM wciąż będzie można słuchać WP Radia, będącego połączeniem informacji z serwisów Wirtualnej Polski z muzyką w formacie AC (adult contemporary).