Nowe audycje w Radiu 357. 3 maja „Polski Top”

  • Radio
Autor: mbog

W maju na antenie Radia 357 pojawią się nowe audycje i głosy – do ekipy rozgłośni dołączył między innymi Michał Żakowski. 3 maja stacja wyemituje „Polski Top”.

Radio 357 poinformowało o nowościach w ramówce. Audycję międzynarodową poprowadzi Michał Żakowski, który dołączył do zespołu radia. „Na dachu świata” pojawi się na antenie w każdą niedzielę w godzinach 14:00-16:00. Premiera audycji 2 maja.

Z dachu widać świat wielki, ale i ten całkiem bliski, już nie tak głośny. Słychać i widać ludzi w wirze wydarzeń. Czasem będziemy biegli przez to co się dzieje, czasem spokojnie patrzyli jak toczy się ten świat. Będą nas odwiedzali dziennikarze, publicyści, eksperci, blogerzy i podcasterzy. Zaproponujemy zarówno szybkie komentarze, jak i pogłębione analizy. Zapraszam na dwie intensywne godziny o świecie – mówi Michał Żakowski.

W maju zadebiutuje nowy cykl felietonów o winie. „Ferment” poprowadzi Tomasz Prange-Barczyński, dziennikarz i krytyk winiarski. Emisja w każdą niedzielę o godzinie 16:15 w ramach audycji Marcina Cichońskiego „Cisza, nagranie”.

Kolejną nowością będzie muzyczna audycja Agnieszki Szwajgier„Dawniej niż wczoraj”. Godzinne spotkania z muzyką dawną na antenie Radia 357 odbywać się będą w niedzielne wieczory o godzinie 23:00.

Tytuł „Dawniej niż wczoraj” wymyślił Kuba Strzyczkowski. Muzyka dawna nie jest tak daleka i odległa jak się nam wydaje. Ona opowiada o miłości, tęsknocie i tym, co czuli ludzie, którzy byli tu przed nami. Nasza muzyka kiedyś też będzie „muzyką dawną”. Formuła będzie się kształtować, będą też goście. To jednak nie będzie muzyczna edukacja, ale opowieść. Pobędziemy z tą muzyką – opowiada Agnieszka Szwajgier.

„Polski Top” 3 maja

3 maja Radio 357 po raz pierwszy zaprezentuje „Polski Top”, zestawienie najważniejszych piosenek polskich artystów wybranych przez słuchaczy. Głosy liczy 30-osobowy zespół, w tym 17 słuchaczy. Na ten moment zgłoszonych zostało ponad 2,5 tysiąca piosenek. Utwory z największą liczbą głosów przez cały dzień prezentować będą Marcin Łukawski, Marek Niedźwiecki i Piotr Stelmach. Podczas Topu studio Radia 357 odwiedzą goście specjalni – polscy artyści. Szczegóły zostaną ujawnione podczas transmisji na żywo w sobotę, 1 maja w serwisach Facebook, YouTube i Patronite.

Finałem „Polskiego Topu” będzie audycja specjalna duetu Marta Malinowska i Baasch. Wspólnie zaprezentują polską muzykę w nieoczywistych setach DJ-skich. Zagrają na żywo w godzinach 22:00-24:00.

Logo Radio 357

Radio 357

Stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Redakcję tworzy 70-osobowy zespół. Na antenie można usłyszeć audycje prowadzone m.in. przez Marka Niedźwieckiego, Piotra Kaczkowskiego, Kubę Strzyczkowskiego, Marcina Łukawskiego, Michała Olszańskiego i Patrycjusza Wyżgę. Radio 357 utrzymuje się z wpłat słuchaczy.