Nowe audycje w Radiu Nowy Świat. Rusza projekt „Między nami Patronami”

  • Radio
Autor: mbog

W lutym na antenie Radia Nowy Świat zadebiutują nowe audycje. W ramówce pojawi się lista przebojów, cykliczny felieton profesora Jerzego Bralczyka i nowa audycja Michała Nogasia.

Lista przebojów

Główna zmiana w ramówce Radia Nowy Świat nastąpi w najbliższy wtorek, 9 lutego. Na antenie pojawi się zapowiedziana na początku stycznia audycja – „Szczyt wszystkiego, czyli każda lista świata”.

Jeśli chcecie poznać przeboje – na przykład z Izraela, Japonii, Nigerii, Argentyny czy Kuwejtu – koniecznie nasłuchujcie – zachęcała Magda Jethon w porannej audycji Wojciecha Manna. – To z pewnością nie będzie klasyczna lista hitów. Chcemy stworzyć absolutnie nowatorską, kilkuetapową audycję będącą rankingiem list przebojów z całego świata. Poprowadzą ją nasze Młode Talenty: Mateusz Andruszkiewicz i Marcin Mann, a wydawcą jest Maciek Jankowski.

Na swoje ulubione utwory, co tydzień prezentowane słuchaczom, będą mogli głosować tylko Patroni radia. Premiera audycji „Szczyt wszystkiego, czyli każda lista świata” we wtorek o godzinie 22:00. Prowadzący zaprezentują wybrane przeboje z dwunastu krajów.

„Muzyka do czytania” Michała Nogasia

Natomiast 17 lutego ze swoją autorską audycją muzyczną wystartuje Michał Nogaś.

To będzie muzyka, której sam słucham podczas czytania, stąd tytuł „Muzyka do czytania”. Będzie różnorodna, ale nie nachalna. Mam nadzieję, że się słuchaczom spodoba – mówi Michał Nogaś.

Ponadto na antenie stacji cyklicznie będzie pojawiał się profesor Jerzy Bralczyk. W audycji „Poranna Manna” językoznawca będzie uczył pięknej polszczyzny. Emisja cyklu w piątki między 9:00 a 10:00.

„Między nami Patronami”

Radio Nowy Świat planuje włączyć słuchaczy w tworzenie stacji. Dlatego w lutym wystartuje nowy projekt pod tytułem „Między nami Patronami”. Swoich sił przed mikrofonem będzie mógł spróbować każdy Patron radia.

Opowiadać można absolutnie o wszystkim, tu liczy się fajna historia, charyzma i osobowość. Wystarczy wysłać formularz zgłoszeniowy dostępny na Facebooku radia – mówi Magda Jethon.

Nad projektem czuwać będzie Ada Bąkowska, która wybierze najciekawsze propozycje. To nie jedyne działania z Patronami. Od piątku na antenie usłyszeć można pierwsze w historii spoty promocyjne nagrane przez Patronów z ich własnej inicjatywy.

Logo Radio Nowy Świat

Radio Nowy Świat

Radio tworzone przez spółkę "Ratujmy Trójkę", w skład której wchodzą byli dziennikarze i wieloletni współpracownicy Programu 3 Polskiego Radia oraz słuchacze. W ramówce Radia Nowy Świat znajdują się audycje prowadzone między innymi przez Wojciecha Manna, Piotra Bukartyka i Macieja Orłosia. Finansowanie stacji odbywa się poprzez crowdfunding.