Nowe filmy familijne w ofercie Canal+online

  • Internet
  • Serwisy wideo
Autor: rafs

Canal+ online dodało nowe filmy do swojej oferty. Nowymi pozycjami w ofercie są „Asterix i Obelix: Imperium Smoka” i „Zadziwiający kot Maurycy”.

Dzielni Galowie tym razem wyruszają na wyprawę do Chin, by pomóc w kłopotach córce chińskiego cesarza. Jak to często bywa w przygodach Asteriksa, w intrygę zamieszani są też Juliusz Cezar i Kleopatra.

Przez dekady zmieniali się odtwórcy głównych ról w kolejnych przygodach Asteriksa. Tym razem głównego bohatera zagrał laureat Cezara Guillaume Canet („Nie mów nikomu”, „Po prostu razem”, Facet do wymiany”), który również wyreżyserował i był współautorem scenariusza do tej porcji przygód Galów. Jako Obeliks towarzyszy mu Gilles Lelloiche („Niewinne kłamstewka”, „Niewierni”, „Nasze najlepsze wesele”), a obok nich na ekranie pojawiają się: laureat honorowego Cezara Pierre Richard („Tajemniczy blondyn w czarnym bucie”, „Zabawka”, „Pechowiec”) jako druid Panoramiks, laureatka Oscara Marion Cotillard („Niczego nie żałuję – Edith Piaf”, „Incepcja”, cykl „Taxi”) jako Kleopatra, laureat Cezara Vincent Cassel („Nienawiść”, „Czarny łabędź”, „Purpurowe rzeki”) i piłkarz Zlatan Ibrahimovic.

Zadziwiający kot Maurycy

Ta produkcja powstała w zeszłym roku. Pełnometrażowa animacja opowiada o kocie, który podróżuje od miasta do miasta walcząc przy pomocy magicznego fletu z pojawiającą się plagą szczurów. I nikt się nie orientuje, że te szczury to tak naprawdę kumple Maurycego z którymi ten chętnie dzieli się zarobkami, które gromadzi dzięki przekrętowi. Aż przybywają do miasteczka, gdzie muszą zmierzyć się z prawdziwym szczurzym problemem… Na szczęście pomoże im córka burmistrza Melissa.

Przełożenie powiesci na język filmowy wziął na siebie nominowany do Oscara Terry Rossio („Aladyn”, Shrek”, wszystkie części „Piratów z Karaibów”), a całość wyreżyserowali Toby Genkel i Florian Westermann. Dwie główne role Maurycego i Melissy w angielskiej obsadzie zagrali dziesięciokrotnie nominowany do Emmy Hugh Laurie (seriale „Dr House”, „Nocny recepcjonista”, „Czarna żmija”) i czterokrotnie nominowana do Emmy Emilia Clarke („Han Solo: Gwiezdne Wojny – historie”, „Terminator: Genisys”, seriale „Gra o tron”, „Tajna inwazja”)

Gdzie oglądać obie produkcje?

Oba filmy można znaleźć w bibliotece w ramach oferty Canal+online.  Aby je odnaleźć, należy wejść na stronę usługi i wejść w podstronę Filmy.