Czternasty sezon serialu „Komisarz Alex” wiosną w TVP 1

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

Telewizyjna Jedynka wiosną pokaże czternasty sezon serialu kryminalnego „Komisarz Alex”. W rolę opiekuna owczarka Alexa ponownie wcieli się Krystian Wieczorek.

W nowych odcinkach komisarz Piotr Górski będzie prowadził śledztwo w sprawie morderstwa przyjaciela – pracującego pod przykrywką policjanta Roberta Kality. Wszystkie ślady zaprowadziły ekipę detektywów do luksusowej kliniki medycznej. Górski wraz z Alexem postanawiają skorzystać z usług tego ośrodka zdrowia.

Kolejna sprawa komisarza Górskiego będzie dotyczyła śmierci prezesa klubu rugby. Początkowo podejrzanym będzie młody zawodnik, który był otwarcie skonfliktowany z prezesem. Sprawa się jednak skomplikuje, gdy w domu ofiary policja znajdzie teczkę pełną pieniędzy i pendrive, na którym nagrane są rozmowy dotyczące ustawianych meczów.

W nowym sezonie widzowie ponownie zobaczą postacie grane przez Magdalenę Walach, Beatę Fido, Piotra Bondyrę i Janusza Chabiora. Gościnnie pojawią się m.in.: Andrzej Młynarczyk, Piotr Mróz, Mateusz Murański i Paweł Ferens.

„Komisarz Alex” jest serialem kryminalnym emitowanym na antenie TVP 1 od 2012 roku. Akcja nowego sezonu ponownie będzie rozgrywała się w Łodzi. Produkcja oparta jest na austriacko-włoskiej serii detektywistycznej „Komisarz Rex” („Rex, Cop’s Best Friend”).

Czternasty sezon serialu „Komisarz Alex” będzie emitowany w soboty o godzinie 20:35 w TVP 1, od 29 lutego.