Nowe prawa sportowe w Eleven Sports

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: rafs

Eleven Sports pozyskało nowe prawa sportowe.

Grupa zdobyła prawa do transmitowania wybranych spotkań eliminacji do mistrzostw świata w USA, Kanadzie i Meksyku w 2026 roku w strefie CONMEBOL. Pierwsze transmisje będą nadawane od czwartku, 12 października. Wtedy Eleven Sports 1 nada o godzinie 22:30 mecz Kolumbii z Urugwajem. W piątek, 13 października o godzinie 2:00 będzie mecz Chile z Peru. Najwięcej spotkań będzie w nocy z wtorku na środę 17/18 października. Wtedy będą mecze Wenezuela – Chile (23:00), Paragwaj – Boliwia (0:30), Urugwaj – Brazylia (2:00) i Peru – Argentyna (4:00).

To powrót eliminacji do MŚ z tej strefy FIFA do kanałów Grupy Polsat Plus. Poprzednio były one w kampanii eliminacyjnej do mistrzostw świata w RPA w 2010 roku. W kontekście Eleven Sports to powrót po jednej kampanii nieobecności. Poprzednio stacje nadawały je w 2016 i 2017 roku, kiedy trwały eliminacje do mistrzostw świata w Rosji w 2018 roku. Eliminacje do MŚ w Katarze były nadawane w Telewizji Polskiej.

Puchar Świata w pływaniu także w Eleven Sports

Eleven Sports nabyło także prawa do transmisji tego sezonu Pucharu Świata w pływaniu. Najbliższa runda odbędzie się w Olimpijskim Centrum Wodnym w Atenach. To będzie pierwsze wydarzenie tej serii rozgrywane w Grecji. Zawody skomentują, podobnie jak poprzednie Marcin Bonecki i Szymon Gagatek.