Nowe sezony paradokumentów „Szkoła”, „19+”, „Szpital” i „Ukryta prawda” jesienią w TVN

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

2 września powraca premierowe pasmo paradokumentalne w TVN. Od godziny 15:30 będą emitowane nowe odcinki seriali: „Szkoła”, „19+”, „Szpital” oraz „Ukryta prawda”.

Szkoła

Serial paradokumentalny „Szkoła” prezentuje problemy, z jakimi borykają się uczniowie szkół podstawowych i średnich – m.in. kłopoty rodzinne, dysfunkcje, brak komunikacji i zrozumienia oraz przemoc.

W nowych odcinkach widzowie zobaczą historię ucznia, który postanowi wraz z bratem uciec z domu przed agresywnym ojcem. Niestety nastolatkowie znajdą się w poważnych tarapatach. Duże zamieszanie spowodują gimnazjalistki, które w Internecie założą anonimowy profil pod nazwą Obciachometr. Uczennice wyśmieją wygląd kolegów i koleżanek, i nie będą świadome, jaką krzywdę wyrządzają innym. W nowym sezonie nie zabraknie również miłosnych perypetii. Jedna z uczennic, słynąca z niestałości w uczuciach zrozumie, że tak naprawdę boi się związków i szczerej relacji. Inna nastolatka będzie starała się ukryć, że chłopak ją źle traktuje i zdradza. W „Szkole” pojawi się też problem tolerancji. Jeden z uczniów z trudem zaakceptuje fakt, że jego przyjaciel jest homoseksualistą.

Szkoła - jesień 2019
„Szkoła” – fot. TVN / FokusMedia

Serial „Szkoła” będzie emitowany od poniedziałku do piątku o godzinie 15:30 w TVN.

19+

Jesienne odcinki to zderzenie pasji muzycznej Rafała i Krzyśka z rzeczywistością. Chłopcy martwią się, że nikt nie przyszedł na ich pierwszy koncert. Wiele emocji towarzyszyć będzie Iwonie, która w tajemnicy przed swoim chłopakiem Irkiem będzie uczestniczyć w castingach na modelkę. Dziewczyna usłyszy wiele słów krytyki na temat swojego ciała, ale to tylko dodatkowo ją zmotywuje. Sara będzie chciała pogodzić się z Iwoną i zażegnać spory, niestety doprowadzi to tylko do jeszcze większych problemów i poważnego wypadku.

Ojciec Leny po przeszczepie nerki zamieszka z nią, ale życie pod jednym dachem z byłą żoną będzie dla wszystkich bardzo trudne. Chmury zbiorą się nad Kasią. Jej matka wymarzy sobie, że wspólnie z córką będzie prowadzić hostel. Wiadomość ta zelektryzuje dziewczynę, która zrobi wszystko, by do tego nie dopuścić.

19+ - jesień 2019
„19+” – fot. TVN / FokusMedia.com.pl

Nowe odcinki „19+” będzie można oglądać od poniedziałku do piątku o godzinie 16:30 w TVN.

Szpital

Serial prezentuje historie bohaterów, którzy trafiają na szpitalny oddział ratunkowy. W nowym sezonie pojawi się 15-latka, która spadła z mostu, robiąc sobie selfie. Dziewczyna jest szkolną gwiazdą, a dla popularności i przyciągnięcia uwagi rówieśników jest w stanie zrobić wszystko. W szpitalu postanawia zrobić szokujące zdjęcia z bardzo chorymi pacjentami, by jeszcze bardziej wzbudzić zainteresowanie w sieci.

Nie zabraknie też rodzinnych dramatów z medycyną w tle. Rozwiedzeni rodzice małej pacjentki nie potrafią ułożyć sobie kontaktów po rozstaniu, a ich konflikt omal nie doprowadzi do tragedii. Okaże się też, że bez względu na to, ile lat mają dzieci, rodzice zawsze chcą mieć wpływ na ich życie. Pacjentem szpitala zostanie 58-latek, który spadł ze schodów, bo śpieszył się wraz z żoną na spotkanie z córką.

Szpital - jesień 2019
„Szpital” – fot. TVN / FokusMedia.com

Serial „Szpital” powróci z premierowymi odcinkami 2 września. Emisja od poniedziałku do piątku o godzinie 17:00.

Ukryta prawda

Jesienny sezon „Ukrytej prawdy” to kolejne emocje i sytuacje, które przeżyją bohaterowie serialu. Widzowie poznają między innymi historię Jadwigi i Czesława, obchodzących 45. rocznicę pożycia małżeńskiego. Na uroczystym obiedzie odwiedza ich dawno niewidziana córka, zakonnica Helena, rzadko opuszczająca klasztor w celach prywatnych. Podczas przyjęcia siostra zakonna zaczyna rodzić, a na świat przychodzi jej synek. 36-latka nie chce jednak zdradzić, kto jest ojcem dziecka.

W jednym z odcinków pojawi się historia Eweliny wychowującej dwie nastoletnie córki. Jej partner Damian wkrótce ma wyjść na wolność po odsiedzeniu wyroku za liczne kradzieże. Kobieta liczy, że uda mu się znaleźć uczciwą pracę. Ten proponuje jednak sprzedaż ich wspólnego mieszkania i poszukanie czegoś mniejszego. Ewelina nie wyobraża sobie życia w kawalerce z dwójką dzieci.

Wśród bohaterów znajdzie się również Marta, która od chorego na białaczkę ojca dowiaduje się o istnieniu swojej przyrodniej siostry. Mężczyzna tłumaczy, że dowiedział się o dziecku dopiero kilka lat po jego narodzinach. Marta szybko nawiązuje więź z Pauliną, z którą wspólnie opiekują się ojcem. W trakcie jego choroby okazuje się, że mężczyzna spisał już testament.

Ukryta prawda - jesień 2019
„Ukryta prawda” – fot. TVN / Bartosz Krupa / East News

Nowe historie w „Ukrytej prawdzie” będzie można oglądać od 2 września – od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00.