Nowe zasady w odcinkach finałowych „The Voice of Poland”. Koronawirus w drużynie Urszuli Dudziak

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

W sobotę, 14 listopada startują odcinki finałowe jedenastej edycji muzycznego talent show „The Voice of Poland”. W związku z obostrzeniami w walce z pandemią COVID-19, Telewizja Polska zdecydowała o wcześniejszym nagraniu trzech finałowych odcinków.

Na scenie „The Voice of Poland” wystąpi 16 uczestników, po czterech od każdego z trenerów, którzy zawalczą o udział w kolejnym odcinku programu. Decyzję o tym, którzy uczestnicy pożegnają się z programem, a którzy powalczą o wygraną zdecydują: Urszula Dudziak, Edyta Górniak, Michał Szpak oraz Tomson i Baron z zespołu Afromental.

Występy finalistów będą punktowane przez czwórkę trenerów. Po zakończeniu występów każdy trener powie, komu przydzielił maksymalną liczbę punktów. Jako ostatni głos zabierze trener danego teamu informując, którego uczestnika zabierze ze sobą do następnego odcinka. Kolejne dwie osoby z zespołu, które uzyskają najwyższe miejsca w rankingu, ponownie zaśpiewają na scenie w następnym finałowym odcinku programu. W przypadku remisu, o awansie uczestnika zadecydują punkty przyznane przez trenera drużyny. Zasada ta będzie obowiązywała przez trzy odcinki finałowe. Nad głosowaniem trenerów czuwać będzie notariusz – informuje Telewizja Polska w komunikacie prasowym.

Zmiany w drużynie Urszuli Dudziak

O tytuł „Najlepszego głosu w Polsce” w odcinkach finałowych powalczą: Anna Gąsienica-Byrcyn, Marta Bielawska, Anna Nadkierniczna oraz Ignacy Błażejowski z drużyny Edyty Górniak, Mikołaj Macioszczyk, Krystian Ochman, Wojciech Lechończak i Mateusz Psonak z drużyny Michała Szpaka, a także Natalia Szczypuła, Michał Bober, Adam Kalinowski i Bartosz Utracki z drużyny Tomsona i Barona.

Modyfikacji uległ skład drużyny Urszuli Dudziak. Na scenie wystąpią Jędrzej Skiba, Martyna Zygadło, Anna Malek i Sylwia Wysocka. W programie nie pojawi się Michał Matuszewski, u którego wykryto koronawirusa. Zgodnie z regulaminem do programu wróciła osoba z drużyny Urszuli Dudziak, która jako ostatnia odpadała w etapie Nokaut – Martyna Zygadło.

Justyna Steczkowska gościem specjalnym

W finałowych odcinkach „The Voice of Poland” nie zabraknie gości specjalnych. 14 listopada na scenie pojawi się trenerka drugiej, czwartej i piątej edycji programu – Justyna Steczkowska. Piosenkarka zaśpiewa swój najnowszy singiel „Miej odwagę”.

Pierwszy finałowy odcinek „The Voice of Poland” będzie można obejrzeć w sobotę o godzinie 21:00 w TVP 2.