Nowy program informacyjny „WP News”. Prowadzącymi Agnieszka Kopacz i Patrycjusz Wyżga

  • Telewizja
Autor: mbog

W poniedziałek, 18 stycznia w Telewizji WP zadebiutuje nowy program informacyjny. „WP News” będzie miał dwa wydania o godzinie 11:50 i 16:50. Jego prowadzącymi będą Agnieszka Kopacz i Patrycjusz Wyżga.

W „WP News” widzowie zobaczą najważniejsze informacje dnia, podane w dynamicznej formule. Program będzie oparty na krótkich newsach, relacjach live, a także na najważniejszych z kilkuset materiałów tworzonych codziennie przez dziennikarzy Wirtualnej Polski. Emisja będzie odbywać się równolegle w Telewizji WP i na Stronie Głównej WP. Każde wydanie potrwa około 8 minut.

Zmiany, które tak szybko zachodzą na świecie i w Polsce, powodują wzrost zapotrzebowania na informację. Newsy są jednym z najistotniejszych elementów serwisów Wirtualnej Polski, chcemy by miały swoje stałe, należne miejsce również w Telewizji WP. Oczywistym w tej sytuacji jest korzystanie z zasobów i potencjału jednego z największych newsroomów w Polsce, dziennikarze WP codziennie relacjonują wydarzenia łącząc wideo i treści online – mówi Jagna Wiszniewska, dyrektor zarządzająca Telewizji WP.

Jak informuje nadawca, prace nad nowym programem trwały od kilkunastu tygodni. Dział wideo Wirtualnej Polski we własnym zakresie przygotowywał scenografię i oprawę „WP News”.

Program informacyjny to kolejny etap w tworzeniu newsowego wideo na żywo, zarówno dla widzów telewizji, jak i użytkowników serwisów Wirtualnej Polski. „WP News” pozwoli także w pełni wykorzystać potencjał nowego studia, a zdobyte już doświadczenia dają możliwość realizowania programu z zachowaniem reżimu sanitarnego – mówi Jacek Amsterdamski, szef wideo online, zastępca redaktora naczelnego WP.

Logo WP News
Logo „WP News” – fot. Wirtualna Polska

„WP News” będzie można oglądać od poniedziałku do piątku o godzinie 11:50 i 16:50, od 18 stycznia.