Rafał i Grzegorz Zawierucha

Nowy program Rafała i Grzegorza Zawieruchy od września w TVN Fabuła

mbog

Aktor i miłośnik sztuki filmowej Rafał Zawierucha oraz zwycięzca 8. edycji MasterChefa Grzegorz Zawierucha jesienią poprowadzą nowy program w TVN Fabuła – „Zawieruchy przepis na kino”.

W swoim filmowym programie ze szczyptą kulinarnej przyprawy bracia opowiedzą o tym, na czym znają się najlepiej. Najpierw wspólnie porozmawiają o filmie, który będzie można zobaczyć na antenie TVN Fabuła. Następnie przygotują potrawy inspirowane tą produkcją.

W pierwszym odcinku bracia porozmawiają o filmie „Człowiek z blizną”. Głównym bohaterem produkcji jest Tony Montana (Al Pacino), emigrant z Kuby, który pnie się po szczeblach gangsterskiej kariery. Kiedy staje na samym szczycie i zostaje szefem mafii, wpada w paranoję. Jego kariera kończy się równie gwałtownie i tragicznie, jak się zaczęła. Gubi go chciwość, zazdrość i brak zaufanych ludzi, nawet wśród najbliższej rodziny.

Motywem przewodnim kolejnych odcinków będą kinowe hity, takie jak: „Apollo 13”, „Pożegnanie z Afryką”, „Bardzo dziki zachód”, „Chłopcy z Ferajny”, „Notting Hill” i „Bękarty wojny”.

Emisja programu „Zawieruchy przepis na kino” w poniedziałki w dwóch częściach – o godzinie 19:55 oraz po filmie – w TVN Fabuła, od 14 września.