Nowy serial „Kod genetyczny” od marca w TVN

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

Telewizja TVN wiosną pokaże nową produkcję „Kod genetyczny”. Jest to historia zakazanej namiętności, która nigdy nie powinna się wydarzyć.

Głównym bohaterem jest Tomasz Skowroński (w tej roli Adam Woronowicz), wybitny genetyk z Instytutu Badań Kryminalistycznych obsesyjnie szukający prawdy. Po śmierci żony związał się z tajemniczą Izą Berger (Karolina Gruszka). Jednak to nie kobieta, a praca pochłania go całkowicie, a relacja z dorastającym synem Piotrem (Maciej Musiałowski) jest pełna napięcia. Chłopak nie pogodził się ze śmiercią matki i nie akceptuje nieobecnego, zasadniczego ojca. Konflikt eskaluje, kiedy Piotr wdaje się w zakazany romans z partnerką ojca.

W serialu „Kod genetyczny” opowiadamy o świecie męskich, rzadko wyrażanych emocji. To historia burzliwej relacji ojca i syna. W centrum wydarzeń pojawi się fascynująca kobieta, która wyzwoli w tych bohaterach ukryte pragnienia. Szokujący układ między nimi buduje dramaturgię historii, którą widz będzie powoli odkrywał w retrospekcjach – poinformowała Adrianna Przetacka, producentka serialu.

W drugoplanowe role w serialu wcielają się Joachim Lamża, Julia Kijowska, Michał Żurawski i Krzysztof Pieczyński.

Serial „Kod genetyczny” jest autorskim projektem stacji TVN, od początku rozwijanym przez Zespół Produkcji Fabularnej, który nadzoruje Marta Grela-Gorostiza. Główną scenarzystką serialu jest Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz, a poszczególne odcinki scenariuszy napisały Ewa Popiołek i Monika Trzósło. Kompozytorem muzyki do serialu jest Antoni Komasa-Łazarkiewicz. Za reżyserię odpowiada Adrian Panek. Zdjęcia do produkcji rozpoczęły się w listopadzie i były realizowane w Warszawie.

Kod genetyczny
W rolach głównych pojawią się Karolina Gruszka, Adam Woronowicz i Maciej Musiałowski – fot. TVN

Serial „Kod genetyczny” będzie emitowany w poniedziałki o godzinie 21:30 w TVN, od 2 marca. Produkcja liczy osiem odcinków.