Preacher

Nowy serial „Preacher” od lutego w AMC

mbog

Telewizja AMC od 1 lutego będzie pokazywać nowy serial „Preacher”. Jest to opowieść o teksańskim kaznodziei obdarzonym nadprzyrodzoną mocą i jego zdeprawowanych przyjaciołach, którzy zostają wrzuceni w świat pełen postaci z piekła, nieba i tych spomiędzy.

Walczący z powołaniem kaznodzieja Jesse Custer (Dominic Cooper) prowadzi kościół w teksańskim miasteczku. Kiedy już ma porzucić ambonę, otrzymuje tajemniczą moc, dzięki której może zmusić ludzi do wykonywania swojej woli. Nieświadomy tego, że dwóch aniołów podąża jego tropem, stara się zrozumieć nowe zdolności. Gdy w życiu Jessego pojawiają się jego była dziewczyna Tulip (Ruth Negga) z nie do końca legalnymi pomysłami oraz zmagający się z problemem alkoholowym wampir Cassidy (Joseph Gilgun), cała trójka łączy siły, by walczyć o dusze mieszkańców Annville z okrutnym lokalnym bogaczem.

Producentami wykonawczymi oraz reżyserami serii są Seth Rogen oraz Evan Goldberg. Showrunnerem, scenarzystą i producentem wykonawczym jest Sam Catlin. Produkcja oparta jest na komiksie Vertigo (DC Comics) o tym samym tytule.

Pierwszy sezon serialu „Preacher” będzie miał telewizyjną premierę w poniedziałek, 1 lutego o godzinie 22:00 na kanale AMC. Kolejne odcinki będzie można oglądać w każdy poniedziałek o 22:00.

Logo AMC

AMC

Stacja telewizyjna prezentująca przede wszystkim klasyczne, amerykańskie filmy. Ponadto na antenie AMC (American Movie Classics) pojawiają się własne produkcje serialowe. Kanał jest dostępny w ponad 125 krajach na całym świecie.